Sarıyıldız: Bugün 3. toplu katliam yaşandı

Sarıyıldız, Sur Mahallesi’ndeki bodrumda bulunan yaralıların da katledildiğini söyledi, “Bugün üçüncü toplu katliam yaşanmıştır” dedi.

Cizre’de bulunan HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız, 22 cenaze ile 23 yaralının bulunduğu bodruma da operasyon düzenlendiğini söyledi, “Bugün üçüncü toplu katliam yaşanmıştır” dedi.

Mednuçe’ye konuşan Sarıyıldız, yaralıların olduğu evin bulunduğu yerden belli aralıklarla patlama seslerinin geldiğini söyledi, “Bir kaç saat geçmeden şehrin her yerinden ölüm mangaları silah sıktı, Nusaybin Caddesi üzerinde kutlama yaptıkları yönünde bilgiler geldi” dedi.

Cenaze araçlarının istendiğini söyleyen Sarıyıldız, “Anlıyoruz ki, oradaki arkadaşlarımız katledildi. Bu alçaklığı unutmayacağız. Her türlü hukuki normlar, insan hakları normları ayaklar altına alınmış” dedi.

Üçüncü bodrumda bulunan yaralıların da 112’yi aradığını belirten Sarıyıldız, “Hep oyaladılar. Dün akşam alınacağı söylendi. Bugün de irtibatımız koptu” diye konuştu.

“Bugün üçüncü toplu katliam yaşanmıştır” diyen Sarıyıldız, şöyle konuştu: “Cizre’de devlet savaş suçu işlemiştir. Çocuklarımız katledilmiştir. Bunun hesabı elbet sorulacaktır. Bu kararı verenler elbette yargılanacak. Buradaki binbaşı oradaki operasyonel birimlere söylemiş, ‘Ambulanslar buraya gelmeyecek, ateş açacaksınız, onlar buradan çıkmayacak’ demiş. Daha önceki bodrumdaki yaralılar için bu yönlü bilgiler almıştık. Operasyonun bittiği söyleniyor ve ambulans yerine cenaze araçları çağrılıyor” dedi. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir