Katliam planlanan Sur’da ‘Her saniye her dakika top atışları yapılıyor’

Sur ilçesine yönelik yoğun top atışları devam ederken, Dabanoğlu Mahallesi’nde 3 çocuğuyla kalan Sayime Karayıl, her saniye ve her dakika yoğun top atışlarının yapıldığını belirterek, duyarlılık çağrısında bulundu.

Sur’da aralarında muhabirimiz Mazlum Dolan’ın da bulunduğu 200’e yakın kişinin mahsur kaldığı mahallelerde yoğun top atışları devam ederken, Dabanoğlu Mahallesi’nde yaşayan Sayime Karayıl ve kızları Ferda, Şeval ve Zeynep Karayıl’a telefonla ulaştık. Anne Karayıl, 2 aydır Dadanoğlu Mahallesi’nde mahsur kaldıklarını, eşi ve oğlunun ise yasaktan dolayı gelemediklerini belirterek, evlerine yakın yerlere yoğun top atışlarının olduğunu ve son durumun “tehlike” olduğunu söyledi.

“Her saniye her dakika bombalar atılıyor” diyen anne Karayıl, top atışlarının kaldıkları yere de yapıldığını ve atılan 2 top mermisinin evlerinin çok yakınına isabet ettiğini, fakat zarar görmediklerini söyledi. Mahallenin yukarısında yaralılarının olduğunu söyleyen anne Karayıl, herkese duyarlılık çağrısında bulundu. (DİHA)

Sur’da Cizre hazırlığı: Yaralılar tek tek çıksın

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir