HDP: Asker öldüren cihadist güçlere nasıl karşılık verildi?

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Rojava’dan Türkiye’ye tek bir saldırı düzenlenmezken top ateşine tutulduğunu belirtti. Ayhan, Hatay’da asker öldüren çetelere nasıl bir karşılık verildiğinin yanıtlanmasını istedi.

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması için Meclis’e soru önergesi sundu. Ayhan, Demokratik Suriye Güçlerinin, IŞİD, El Nusra ve benzeri cihadist çetelerin kuşatmasına karşı operasyonların hükümeti rahatsız ettiğine dikkat çekti.

Türkiye’ye yönelik herhangi bir saldırı olmazken “Angajman kuralları” gerekçesi ileri sürülerek Rojava bölgesine yapılan top atışlarının nedenlerini soran Ayhan, dünyaca terörist örgüt olarak tanımlanan DAİŞ’in ülke içinde gerçekleştirdiği katliamlara bu denli yanıt verilmediğine vurgu yaptı. Hatay’ın Yayladığı ilçesinde bir askerin El Nusra çeteleri tarafından kafasının kesildiğini de hatırlatan Ayhan, bakan Yılmaz’a Türkiye’ye yönelik yapılan saldırılara nasıl karşılık verildiğini sordu.

DAİŞ, El Nusra ve benzeri cihadist çetelerin Türkiye’de gerçekleştirdiği saldırılara da nasıl bir yanıt verildiğini soran Ayhan, Demokratik Suriye Güçleri’nin Türkiye’ye saldırı düzenleyip düzenlemediğinin açıklanmasını istedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir