Saray için savaşana çok bonkör.. “Erdoğan: Havyar bile isterlerse gönderin”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev alan güvenlik güçlerinin kumanya taleplerine ilişkin olarak, “Havyar bile isterlerse göndermek gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Cizre’de operasyonlara devam eden bir taburdan gelen kumanya isteği üzerine, “Ne istiyorlarsa gönderilecek. Hiçbir eksikleri olmamalı. Hatta havyar bile isterlerse gönderin” dediği iddia edildi. Erdoğan’ın önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde AKP’li bazı isimlerle yaptığı görüşmenin ayrıntıları dün bazı gazetelerde yer aldı. Erdoğan’ın, devletteki örgütlenmelerle ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan, Başbakanlık Teftiş Kurulu’nu da harekete geçirmesini istediğini söyledi. İki kurumun, hem devletteki paralel yapılanma, hem de PKK dahil diğer örgütlere belediyelerden sağlanan yardımlarla ilgili çalışma başlattığı belirtildi. Terör operasyonlarının sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir tabur askerin kumanya konusunda sıkıntı yaşadığı iddiaları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Böyle sorunlar yaşanmamalı. Ne istiyorlarsa gönderilmeli. Hatta havyar bile isterlerse göndermek gerekir” dediği kaydedildi.

Erdoğan, milletvekillerine halkın sorunlarını yerinde tespit etmek için herkesin, Meclis çalışmaları dışındaki zamanını sokakta geçirmelerini istediği ve “Elbette meclis çalışmaları önemli ama, millete de gidin. ‘CHP’liler, MHP’liler geliyor iktidar nerede?’ denmesin. Vatandaşla iç içe olun” ifadelerini kullandığı da belirtildi. Erdoğan’ın, “HDP’li belediyeler aracılığıyla, devletin kaynakları örgüte gidiyor. Bu konuda gereken önlemlerin alınmasını istedim” dediği kaydedildi. (Cumhuriyet)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir