Fabrika yeni döneme başladı

Ankara’da kurulu olan Fabrika Üretim Merkezi, yeni döneme başladı. Yapılacak etkinliklerin aktarıldığı açılışta, Suruç şehidi Uğur Özkan’ın doğum günü kutlandı.

Ankara’da 2014 yılının Nisan ayında açılan Fabrika Kolektif Üretim Merkezi, yeni dönem açılışını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını Fabrika Kolektifi adına Çağrı Çakır yaptı. Fabrika’nın kuruluş sürecini anlatan Çakır, açılışı Fabrika’ya bir dönem emek vermiş olan Suruç şehidi Yunus Emre Şen’e (Keke) adadıklarını söyledi.

Fabrika’nın yeni dönem için planlanan programını Sevcan Karadağ atölyelerle ve Fabrika’nın işletilmesiyle ilgili bir tartışma başlattı. Yeni dönemde Fabrika’da yapılacak atölyelerde yürütücü olacak olan HDP Grup Danışmanı Olcay Çelik de başlatacakları İktisat Atölyesi hakkında bilgi verdi. Açılışa katılan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs, yeni dönem açılışını selamlayan bir konuşma yaptı. Altınörs, Ankara gençliğinin böyle bir merkeze sahip olmasının büyük bir şans olduğunu söyledi.

SURUÇ ŞEHİDİ UĞUZ ÖZKAN ANILDI

Açılışta, Suruç şehidi Uğur Özkan, doğum günü dolayısıyla anıldı. SGDF üyesi ve Suruç gazisi Fatma Edemen, Kobane’nin yeniden inşası çağrısına uyup SGDF’lilerle yola çıkan SYKP üyesi, Suruç şehidi Uğur Özkan’ın doğum gününü kutladı. Açılışa destek için gelen SYKP üyesi Ulaşcan Kurt, Suruç şehitlerini andı, enternasyonalizmi güçlendirmenin önemine değindi ve birlikte mücadele etmenin gerekliliğini vurguladı.

Açılış müzik dinletisiyle son buldu. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir