DEV-LİS üyelerine sert müdahale: 6 gözaltı

Devrimci Parti’ye yönelik başlatılan siyasi soykırım operasyonlarını protesto ederek, yol kapatma eylemi yapan DEV-LİS üyesi 6 öğrenci gözaltına alındı.

Ankara’da DEV-LİS üyesi öğrenciler, Devrimci Parti’ye yönelik dün yapılan polis operasyonlarını protesto etmek için Ziya Gökalp Caddesi’ni trafiğe kapattı. Yolun iki tarafında bulunan trafik tabelalarına bağladıkları zincirleri kendilere kelepçeleyerek yolu kapatan gençler, darp edilerek gözaltına alındı.

Öğrencileri yerlerde sürüklediler

“Baskılar bizi yıldıramaz” sloganı atan ve operasyonları protesto eden pankart açan gençlere, ilk olarak bölgede bulunan trafik polisleri müdahale etti. Daha sonra gelen motosikletli polisler ve sivil polisler ise gençlere çok sert müdahale bulundu.

Özellikle kadın öğrencilere şiddet uyguladıkları görüntülenen polisler, gençleri yerlerde sürükleyerek gözaltı yaptı. Polisler gözaltı sırasında gençlere yönelik ağır hakaretlerde de bulundu. Saldırısı sırasında 2’si kadın 6 genç gözaltına alındı.

Protesto eden halka tehdit

Polisin gençlere müdahalesi sırasında çevre bulunan yurttaşlar, polisi “yuh” sesleriyle protesto etti. Bunun üzerine polisler yurttaşlara gözaltı tehditlerinde bulundu.

Öte yandan, olayı görüntüleyen JİNHA ve DİHA muhabirlerinin olay yerinden uzaklaşması için tehditlerde bulundu.

Gözaltına alınan gençler Çankaya Polis Karakolu’na götürüldü. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir