MLKP’li gençler Nusaybin özyönetim direnişinde YPS saflarında..

MLKP’li gençler halkın öz yönetim direnişinin sürdüğü Nusaybin’de YPS saflarına katıldıklarını açıkladı.

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyesi bir grup genç, halkın öz yönetim direnişinin devam ettiği Nusaybin’e gelerek, öz savunma gücü YPS’ye katıldıklarını açıkladı. Düzenledikleri açıklamayla YPS’ye katıldıklarını duyuran MLKP’li gençler adına konuşan Cihan Saruhan, özerklik mücadelesini yürüten Kürt halkının mücadelesini saygıyla selamladıklarını ve sömürgeciliğe karşı direnen Kürt halkının mücadelesinin yanında olduklarını ve birlikte savaşacaklarını söyledi.

Özyönetim direnişinde İdil’de, Sur’da ve Cizre’de katledilenlerin hesabının sorulacağını belirten Sarunhan, şunları söyledi:

“Bu faşist diktatör tarih önünde hesap verecektir. Bizlerde hesap sormaya devam edeceğiz. Kanı dökülen her bir canımızın hesabını faşist diktatöre verdireceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Özyönetimin Türkiye ve Ortadoğu halklarına özgürlük getireceğini biliyoruz. Kürdistan’da yükselen faşizm dalgasını barikatların ardında direnerek kıracağımıza inanıyoruz. Türkiye halklarına buradan çağrımızdır. Tüm halkları barikatlarda faşizme karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Faşizmi yenilgiye uğratmanın yegane çözümü barikatların arkasında mücadeleyi yükseltmektir. Buradan tekrar ediyoruz. Saray faşizmi ve onun cellatları dökülen her bir kanın hesabını damlasına kadar verecektir. Cizre’de direnerek katledilen Mehmet Tunç’un ‘Biz diz çökmedik, direndik’ sözü bizim için bir talimattır. Biz de bu talimata uyarak faşizm karşısında direnmeye geldik. Diz çökmeyeceğiz ve faşizmi yürüteceğimiz savaşla yenilgiye uğratacağız.”

Yapılan açıklama “Yaşasın YPS” ve “Yaşasın partimiz MLKP” sloganları ile son buldu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir