İstanbul’da art arda 5 saldırı

İstanbul dün silahlı saldırılarla sarsıldı. Sabah saatlerinde Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne silahlı ve bombalı saldırı düzenlendi. Akşam ise Esenler’de adliye personelini taşıyan araca ateş açıldı. Gece saatlerinde de iki saldırı meydana geldi; Sarıyer’de rektörlük makam aracı, Okmeydanı’nda ise zırhlı polis aracına ateş açıldı.

polise saldırı-2

 

İstanbul’da bir günde art arda beş farklı yerde silahlı saldırı gerçekleştirildi. Dün sabah saatlerinde İstanbul’un Bayrampaşa ilçesindeki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne saldırı düzenlenmiş, açılan ateşte bir polis kolundan yaralanmıştı. Saldırının ardından iki kadın devrimci polisin gerçekleştirdiği operasyonda öldürülmüştü. Saldırıyı, DHKP-C üstlenmişti.
tem-adliye aracına saldırı
İKİNCİ SALDIRI: TEKSTİLKENT KAVŞAĞINDA POLİS OTOSUNA

Akşam saatlerinde ise ilk saldırı haberi TEM Otoyolu’nun Tekstilkent mevkiinden geldi. Adliye personelini taşıyan servis aracına kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Olayda, servis aracına eskortluk yapan polis aracına mermi isabet etmesi sonucu yangın çıktı.

 

rektörlük aracına saldırı

REKTÖRÜN ŞOFÖRÜ YARALANDI

Üçüncü saldırı Sarıyer mevkiinde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü’ne ait resmi makam aracına düzenlendi. Saldırı sırasında rektörün şöforü bacağından hafif şekilde yaralandı.Yaralı sürücü, gelen ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Araçta 4 mermi izine rastlandı.

okmeydanı-polise saldırı

OKMEYDANI’NDA POLİS ARACINA SALDIRI

Son silahlı saldırı ise Okmeydanı’nın ara sokaklarında devriye görevini yürütmekte olan zırhlı bir polis aracına düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, zırhlı araca mermi isabet etti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bir polis helikopteri de kaçan saldırganların yakalanması için bölge üzerinde devriye uçuşu yaptı.

sarıyer polis okulu

POLİS YÜKSEKOKULU’NDA ‘SİLAHLI SALDIRI’ ALARMI

İstanbul Sarıyer’deki Gümüşdere Mahallesi’ndeki Adile Sadullah Mermerci Polis Yüksekokulu yakınında duyulan silah sesleri polisi alarma geçirdi. Bölgeye takviye ekipler sevk edildi.

İstanbul’da akşam boyunca polise yönelik saldırılar nedeniyle alarmda olan polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. (Kaynak: Sputnik)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir