Gezi aileleri Gezi Parkı’nda: Unutursak yüreğimiz kurusun

Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybedenlerin aileleri, eylemlerde yaralananlar ve Barış Anneleri ellerinde karanfillerle Gezi Parkı’nda kısa bir anma yaptı.

Gezi Parkı’nın ortasında bulunan havuz başında yapılan anmaya Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, anne Emel Korkmaz, abi Gürkan Korkmaz, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan, Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, Ethem Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük, Abdullah Cömert’in ailesini temsilen avukat Eren Can, Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan ve kardeşi Zafer Atakan katıldı.

Ailelere, eylemler sırasında gözünü kaybeden Volkan Kesanbilici, Murat Can Top ve başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle kafatasının büyük kısmını kaybeden Mustafa Ali Tombul eşlik etti.

gezi aileleri2

Barış Anneleri’nin de katıldığı anmada hayatlarını kaybeden sekiz gencin resimlerinin bulunduğu ve ‘Gezi şehitleri ölümsüzdür, unutursak kalbimiz kurusun’ yazılı pankart asıldı.

gezi aileleri3

Aileler pankartın altına ellerinde bulunan kırmızı karanfilleri bıraktı. Saygı duruşunda bulunan aileler anmalarını sonlandırdı. Aileler ve yaralananların kurduğu Gezi Şehitleri ve Gazileri Platformu, 12 Mart Cumartesi günü de İstanbul Kartal’daki Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde saat 17.30’da bir etkinlik düzenleyecek (Diken)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir