Sur için ACİL ÇAĞRI!

Diyarbakır Sur’da devam eden kuşatmaya ilişkin acil çağrı yapan DBP, HDP, KJA, DEM-GENÇ, herkesi saat 16.00’da Dicle Fırat Kültür Merkezi’ne çağırdı. Amed Halk İnisiyatifi de, Sur’da yaşanan direnişte hayatını kaybedenlerin cenazelerini almak için bugün tüm halkı Sur’a akın etmeye çağırdı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden kuşatmaya ilişkin DBP, HDP, KJA, DEM-GENÇ acil çağrı yaparak, herkesi saat 16.00’da Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde yapılacak basın açıklamasına çağırdı. Açıklamada, “DBP, HDP, KJA, DEM-GENÇ Amed İl Örgütü tüm bileşenlerince bütün halkımızı saat 16.00’da Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde çağırıyoruz. Bileşenlerimizce basın açıklaması yapılacaktır” denildi.

Amed Halk İnisiyatifi tarafından yapılan açıklamada da Sur’da 105 gündür devam eden özyönetim direnişinin şimdiden tarihteki onurlu yerini aldığı belirtildi. Sur’da direnenlerin üzerine düşen görevleri fazlasıyla yaptıklarının vurgulandığı açıklamada intikamlarının misliyle alınacağı ifade edildi.

İnisiyatif tüm halka bugün Sur’da kalan 20 direnişçinin cenazelerinin alınması için eylem çağrısı yaptı.

İnisiyatif ayrıca yarın Amed’de yaşamın durdurulması çağrısında bulunarak “esnaf kepenk açmamalı, şoförler kontak açmamalı, öğrenciler okula, işçiler işe gitmemeli, herkes eyleme gelmelidir. Amed’in her yeri Sur gibi bir direniş alanına dönüşmelidir. Her yerde barikatlar kurulmalı, her sokak, her mahallede eylemler yapılmalı, gençlik ve kadın öncülüğünde bütün Amed halkı meydanlara inmelidir” dedi.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir