SES: AKP’nin savaşı halkın can güvenliğini ortadan kaldırdı, derhal istifa etmeli!

SES Merkez Yürütme Kurulu, Kızılay’daki saldırının ardından hükümetten yapılan açıklamalara tepki gösterdi, “vatandaşlarının can güvenliğini sağlayamayanlar siyasi sorumluluklarını kabul etmeli; AKP hükümeti derhal istifa etmeli” dedi.

KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Kızılay’daki bombalı saldırının ardından hükümetten yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

SES Merkez Yürütme Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, dün Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırının son beş ayda Ankara’da yaşanan yaşanan üçüncü patlama olduğu belirtildi. Açıklamada “Ankara’nın en merkezi, en işlek yerinde bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonucunda otuzun üzerinde insanımız yaşamını yitirirken yüzün üzerinde insanımız da hastanelerde yaşam mücadelesi vermektedir. Yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarının acılarını paylaşıyor, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Bu kanlı saldırıyı düzenleyenleri kınıyoruz” diye belirtti.

AKP hükümetinin içeride ve dışarıda savaş politikaları sonucu halkın can güvenliğinin ortadan kaldırıldığını belirten SES Merkez Yürütme Kurulu, “Ardı ardına yaşanan saldırıların ve kaybettiğimiz canların sorumlusu AKP iktidarının savaş politikalarıdır” diye belirtti.

Kızılay’daki bombalı saldırının ardından hükümet yetkililerinin yaptığı “vatandaşlarımız endişe etmesin” açıklamalarına dikkat çeken SES, bu açıklamaları kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi ve şunları ekledi: “Kendi vatandaşlarının can güvenliğini sağlayamayanlar siyasi sorumluluklarını kabul etmeli; kendi iktidarlarını korumak, kendi güvenliklerini sağlamak dışında herhangi bir adım atmayan AKP hükümeti derhal istifa etmeli.” (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir