Ataşehir’de gözaltına alınan ESP’liler işkence altında

Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi’nde yapılan katliam anması sonrasında gözaltına alınanlar polis işkencesine maruz kaldı. ESP üyesi Zülfükar Mutlutürk’ün bacağında kanama olduğu ancak hastaneye götürülmediği öğrenildi.

Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi’nde yapılan katliam anması sonrasında gözaltına alınanlar polis işkencesine maruz kaldı.

15 Mart Platformu’nun, 1995 Mart’ın da gerçekleştirilen katliam ile ilgili gerçekleştirdiği anma yürüyüşü sonrasında polis ESP İlçe Örgütü’nün bulunduğu sokağa saldırmış, üç parti üyesi de saldırı sonrasında evlerine giderken gözaltına alınmıştı.

Örnek Polis Karakolu’na götürülen ESP üyeleri Doğukan Gürsoy, Emrah Topaloğlu ve Zülfikar Mutlutürk’ün polis işkencesine maruz kaldıkları öğrenildi.

Gürsoy ve Topaloğlu’nun vücutları ve başlarında morluklar olduğu öğrenilirken, akrep tipi zırhlı araç içinde kafası demirlere vurulan Mutlutürk’ün bacağının kaval kemiği bölgesinde de bir yara oluştuğu öğrenildi. Avukatların görüşmeye gittiği ESP üyelerinden Mutlutürk’ün bacağındaki kanamanın halen sürdüğü ancak hastaneye götürülmediği öğrenildi.

‘DERHAL SERBEST BIRAKILMALILAR’

Gözaltılara ilişkin ETHA’ya bilgi veren ESP Ataşehir İlçe Başkanı Gökhan Değirmenci, 15 Mart anma yürüyüşü sonrasında ESP olarak parti binası önüne gittiklerini söyledi. “Polis parti binamızın olduğu sokağı ablukaya aldı ve gaz bombası attı” dilen Değirmenci, kendilerinin herhangi bir karşılık vermemelerine rağmen, polisin saldırı tehdidinin uzun süre devam ettiğini söyledi.

Üç üyelerinin bu saldırının ardından evlerine girerken polis tarafından darp edilerek gözaltına alındığını kaydeden Değirmenci, “Gözaltına alınan arkadaşlarımıza işkence yapıldığını öğrendik. İki arkadaşımızın baş ve vücutlarında darp izleri var. Zülfükar Mutlutürk ise maruz kaldığı işkence nedeniyle bacağında kanama olmasına rağmen hastaneye götürülmedi ve hala gözaltında tutuluyorlar. Arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir