Diploması var mı? “Devlet sırrı!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması adeta “devlet sırrı” oldu. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, diploma ile ilgili soru soran araştırmacı-yazar Ayşe Hür’e, “Özel hayattır, bilgi veremeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasının olup olmadığı konusu bir kez daha gündemde. Cumhurbaşkanlığı için üniversite diploması zorunlu Ancak Erdoğan’ın diploması üzerinde şaibe bulunuyor.

Bu şaibe bu kez de Marmara Üniversitesi Rektörlüğü’nün “Özel hayattır, Cumhurbaşkanı’nın diploması hakkında bilgi veremeyiz” yanıtı ile gündemleşti.

Araştırmacı-yazar Ayşe Hür, Marmara Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması ile ilgili sorular yöneltti. Ancak üniversiteden gelen cevapta “özel hayat” denilerek bilgi paylaşımı yapılmadı.

Üniversite Rektörlüğü’nden gelen yanıtta, diplomaya dair bilginin “gizli kalması” gereken bir bilgi olduğu ön sürüldü. Bilgi Edinme Kanunu’nun uzun uzun ilgili maddelerini sayan Rektörlük, Erdoğan’ın diplomasının doğrudan soruyu soran Hür’ü ilgilendirmediğini iddia etti.

Rektörlük, Erdoğan’ın diploması ile ilgili bilgi vermeyeceğini belirtti. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir