Şırnak ve Nusaybin’de şiddetli çatışmalar yaşanıyor

AKP-Saray cuntasının devlet terörü sürdürdüğü Mardin Nusaybin ve Şırnak kent merkezinde yoğun çatışmalar yaşanıyor.

AKP-Saray cuntasının devlet terörü sürdürdüğü Mardin Nusaybin ve Şırnak kent merkezinde yoğun çatışmalar yaşanıyor.

ŞIRNAK

Sokağa çıkma yasağı adı altında devlet terörü uygulanan Şırnak kent merkezinde Yeşilyurt, Gazipaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahallerinde şiddetli çatışmalar yaşandı.

5 gündür abluka altında tutulan mahalleler 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda konuşlanan tanklardan top atışına tutuldu. Mahallelere girmeye çalışan özel timler ile YPS ve YPS-JIN güçleri arasında çatışmalar yaşanırken, çatışmalar akşam saatlerinde yoğunlaştı. Sivillerin bulunduğu üç mahalle ile irtibatın kesildiği belirtiliyor.

Sabahtan bu yana top atışları sonucu evlerin yıkıldığı mahallelerden dumanlar yükselmeye devam ediyor.

NUSAYBİN

Mardin’in Nusaybin ilçesinde ise Fırat ve Abdulkadirpaşa mahalleleri yoğun top atışlarının hedefi oldu. Abdulkadirpaşa’da bir evde havan topu düşmesi sonucu yangın çıktı. Bölgeden yoğun dumanlar yükselirken, itfaiye ekiplerinin bölgeye ulaşması engellendi.

Fırat ve Abdulkadirpaşa’nın yanı sıra Yenişehir ve Dicle mahallelerinde de zaman zaman şiddetli patlamalar yaşandı. Patlama ardından mahallelere çok sayıda zırhlı çekici sevk edildi, kobra tipi bir zırhlı araç çekiciyle götürüldü. Akşam saatlerinde de bölgeden hasar görmüş bir tank çıkarıldı.

Şiddetli çatışmalar esnasında özel harekat polisleri mahalleleri ağır silahlarla rastgele tararken, bir Jandarma Özel Harekat (JÖH) timinin ağır yaralı olarak kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdiği belirtildi. Gün içerisinde yaşamını yitiren asker ve polis sayısı 3’e yükseldi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir