Aile Bakanı da Ensar Vakfı’na sahip çıktı: Bir kere rastlanmış olması karalama için gerekçe olamaz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Büyükşehir Belediyelerinin yaşlılara yönelik evde bakım, evde destek ve gündüzlü bakım hizmetlerini geliştirmek üzere başlatılan Yaşlı Destek Programı’nın (YADES) tanıtım toplantısı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Karaman’da bazı öğrencilere yönelik istismar iddialarına ilişkin, “Karaman’da olan konuyla ilgili olarak ilk vaka ortaya çıkar çıkmaz hemen hukuki açıdan bakanlığımız müdahil oldu. Bu olay bizim hizmetleriyle her zaman gurur duyduğumuz vakıfla ilişkilendirilmek istendi ki bu vakfımızda bir süre görev yapmış onun da ne kadar olduğunu vakıf çalışanları açıkladı. Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz.” dedi.

Bir gazetecinin, Karaman’da bazı öğrencilere yönelik cinsel istismar iddialarıyla ilgili bakanlığa son gelen bilgileri sorması üzerine Bakan Ramazanoğlu, “Çocuklara karşı her türlü şiddet cinsel istismar kadınlara karşı şiddet tecavüz, toplumsal şiddet bütün bunlar konusunda bugüne kadar söylediğim gibi bugün de bir defa daha altını çizerek söylemek istiyorum, sıfır toleransla hareket ediyoruz. Gerek kanuni düzenlemelerimiz gerekse pratik uygulamalarımızda bu konuda kimseye karşı iyi hal indirimi ya da iyi davranışından dolayı tolerans gösterilmesi gibi bir düşüncemiz olmadı ne de bundan sonra da olacak.” diye konuştu.

Bakan Ramazanoğlu, “Bu olay bizim hizmetleriyle her zaman gurur duyduğumuz vakıfla ilişkilendirilmek istendi ki bu vakfımızda bir süre görev yapmış onun da ne kadar olduğunu vakıf çalışanları açıkladı. Her zaman kötü niyetli insanlar, bazı işleri suistimal eden insanlar olabiliyor. Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfını da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

AKP’lilerin ‘inadına sahip çıkacağız’ dediği Ensar Vakfı’nın Anatomisi

İddianame: Tecavüz Ensar ve KAİMDER evlerinde gerçekleşti

AK Partili vekil: İnadına Ensar Vakfı’na sahip çıkacağız

Ensar Vakfı Başkanına göre; Tecavüz değil, Milli Duruş’muş..

Karaman’da tarikat evlerinde 45 erkek öğrenciye tecavüz! Ve rutin gizlilik kararı..

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir