Cizre’de Demirtaş’a polis saldırısı

Cizre’de vahşet bodrumlarını ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyete polis tazyikli suyla saldırdı. Saldırı sırasında polisin özellikle Demirtaş’ı hedef alması dikkat çekti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde vahşet bodrumlarını ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki milletvekili heyeti, incelemenin ardından halkla birlikte HDP binasına geçmek için Nusaybin Caddesi’ne çıktığında polis saldırısına maruz kaldı.

Heyeti ablukaya alan polisler, uyarı yapmadan Demirtaş ve beraberindeki heyete tazyikli suyla saldırmaya başladı. Saldırıda Demirtaş’ın özellikle hedef alınması dikkat çekerken, halk Demirtaş’ı korumaya çalıştı.

Kadınlar zılgıt çekerken, kitle de saldırıya karşılık, “Direne direne kazanacağız” sloganı attı. Polisin saldırıları devam ettiği için Demirtaş saldırının yapıldığı yere gelen aracıyla HDP binasına geçti. Yoğun abluka altındaki Nusaybin Caddesi üzerindeki esnaflar da Demirtaş ve beraberindeki heyeti zafer işaretleriyle selamladı. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir