BİKG üyesi kadınlar ‘Özgürlük Nöbeti’nde

BİKG üyeleri, tutuklu 3 akademisyenin serbest bırakılması için Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde başlatılan “Özgülük Nöbeti”ni ziyaret etti.

“Bu suça ortak olmayacağız” diyerek barış bildirisine imza atan ve 15 Mart’tan bu yana tutuklu bulunan Esra Mungan, Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya ile dayanışmak amacıyla Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde “Özgürlük Nöbeti” 4’üncü gününde devam ederken, Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG) üyeleri de nöbete ziyaret gerçekleştirdi.

Esra Mungan’ın öğretim üyesi olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nden ve Türkiye’nin birçok üniversitesinden akademisyenlerin katıldığı nöbette, “Tutuklu akademisyenlere özgürlük”, “Barış isteyen akademisyenlere özgürlük” yazılı pankartlar açıldı. HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’nun da destek verdiği nöbette kadınlar, Mungan’ın tecrit altında tutulmasına tepki göstererek akademisyenlerin özgür bırakılması talebini yineledi.

HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da, akademisyenlerin barış mücadelesinin bin 128 imza ile başladığını ve bu mücadelenin sindirilmeye rağmen devam ettiğini ifade ederek, barış mesajı verdi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir