Polis halı sahayı bastı bir genci infaz etti iddiası

Van merkeze bağlı İpekyolu ilçesinde bulunan Vali Mithat Bey Mahallesi’nde bulunan halı sahayı basan polislerin bir genci infaz ettiği iddia edildi.

Van merkeze bağlı İpekyolu ilçesinde bulunan Vali Mithat Bey Mahallesi’nde bulunan halı sahayı basan polislerin bir genci infaz ettiği iddia edildi. Olayı anlatan görgü tanıkları, saat 17.30 sıralarında halı sahanın etrafının çok sayıda zırhlı polis aracı tarafından ablukaya alındığını, ardından da özel timlerin sahaya baskın düzenlediğini söyledi. Polislerin saha içinde bulunan futbolcular ile saha çalışanlarını yere yatırarak, soyunma odasına geçtiğini anlatan görgü tanıkları, polisler soyunma odasına girdikten birkaç dakika sonra içeriden 3 el silah sesi geldiğini söyledi. Olayda yaşamını yitiren ismi öğrenilemeyen gencin sahadan ceset torbasıyla çıkarıldığı belirtilirken, soyunma odasının kapısında herhangi bir zorlama olmaması da dikkat çekti.

Olayın yaşandığı soyunma odasının duvarlarında da kurşun izine rastlanmazken, görgü tanıkları olay sırasında yaralanan 3 gencin de polisler tarafından sahanın arka kapısından çıkarılarak, gözaltına alındığını söyledi. Sahanın sahipleri Yunus K. Ve Hakan K.’yı da gözaltına alan polisler, sahada 24 saat kayıt yapan kamera kayıtlarına da el koydu. Olayı anlatan görgü tanıklarından İsa Öztürk, “Maça hazırlanan oyunculara çay hazırladığım esnada polis birden baskın yaptı ve hepimizi yere yatırdı. Kısa bir süre sonra 2-3 el silah sesi geldi” dedi.

Polis çatışma dedi ama…

Görgü tanıklarından Turan Ediş ise, “Olay yerine gittiğimde polisler zırhlı araçlarla sahanın etrafını sarmıştı. İçerde bağrışma sesleri geldi. Herhalde içerde bir kişiyi yakalayıp dövüyorlardı. Aradan 5 dakika geçmeden kurşun sesi geldi. 2 el atış sesi geldi. Bu esnada yanımızda bulunan polisler, ‘Kimse sesini çıkarmasın içerde çatışma yaşanıyor’ dedi. Bizde bu esnada kapıda bekliyorduk. Bizim duyduğumuz kadarıyla çatışma diyebileceğimiz bir ses gelmiyordu. Sadece iki, üç silah sesi geldi. Bir ceset torbasıyla içerde yaşamını yitirenin cenazesi çıkarıldı. İçerde toplam 4 kişi olduğunu söylediler. Biz diğerleri nerde diye sorduğumuzda yaralı olduklarını ve arka kapıdan çıkardıklarını söylediler. Yaralıları da görmedik” ifadelerini kullandı. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir