‘Barış sözümün arkasındayım’ diyen akademisyen Meral Camcı Türkiye’ye döndü

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza verdiği için hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarılan akademisyen Meral Camcı Türkiye’ye döndü. Camcı, yarın avukatlarıyla emniyete gidecek.

Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriye imza attıkları için tutuklanan üç akademisyenle birlikte hakkında yakalama kararı çıkarılan Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı Türkiye’ye döndü.

Akademisyenler yurtdışından hakkında yakalama kararı olan akademisyen arkadaşları Meral Camcı’yı almak için havaalanında karşıladılar.

Avukatı Meriç Eyüboğlu, Meral Camcı’nın yarın avukatları ile emniyete gideceğini belirtti.

Yrd. Dç.Dr Meral Camcı “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attığı için İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünde görev yaptığı İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ndeki işinden atılmıştı.

Bu suça ortak olmayacağız” bildirisinin imzacılarından Yrd. Doç. Esra Mungan, Doç. Dr. Kıvanç Ersoy ve Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya, 15 Mart’ta çıkarıldıkları mahkemece  “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı hakkında yakalama kararı çıkarılmış, Camcı Türkiye’ye döneceğini açıklamıştı.

Camcı, bugün Türkiye’ye döneceğini duyurduğu mektubunda “Barış sözümün arkasında duracağım, mücadeleye devam edeceğim” demişti. (İMC)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir