Adana’da Gezi direnişinin 3. yılı eylemi

Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, Gezi direnişinin 3. yılı dolayısıyla Atatürk Parkı’nda basın açıklaması yaptı. “Hepimize umut olan Gezi Direnişi’ni selamlıyoruz, Yılgınlık yok, mücadeleye devam” dedi.

Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, Gezi direnişinin 3. yılı dolayısıyla Atatürk Parkı’nda buluştu. “Eşitlik, adalet ve özgürlük için daha fazla gezi, daha fazla direniş” pankartının açıldığı eylemde konuşan Ahmet Karagöz, “Gezi direnişi üzerinde üç yıl geçti, gençlerimizin katilleri hala yargılanmadı. Berkin’in ekmeğini büyütmek, Gezi şehitlerimizin umut ve hayallerini yeşertebilmek ve annelerin gözyaşını dindirmek için ‘bu daha başlangıç mücadeleye devam’ şiarıyla alanları asla terk etmeyeceğiz” dedi.

Devletin Suruç, Diyarbakır ve Ankara katliamları ile topluma kutuplaştırma ve çatışmaları dayattığını kaydeden Karagöz, “Devletin demokrasi güçlerine saldırıları artarak devam ettiğini ifade eden Karagöz, TMMOB Mimarlar Odasına yönelik saldırının zamanlamasının tesadüf olmadığını kaydetti. Karagöz, Gezi direnişinin 3. yıldönümünde Gezi Parkı’nın talan edilmesine karşı çıkanlar şahsında eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye sahip çıkanlara gözdağı verilmek istendiğini vurguladı.

Karagöz, “Gezi direnişinin 3. yılını geride bıraktığımız bu günlerde, meydanlarda korku duvarını aşarak, birbiriyle dayanışma içinde direnmenin ve kazanmanın tadına varmış olan, bu uğurda evlatlarını yitiren Türkiye halklarının demokrasi, barış ve kardeşlik taleplerindeki ısrarı ve mücadelesini kesintisiz bir şekilde kararlılıkla sürdürmekten başka çıkar yol görünmemektedir” dedi.

Gezi direnişinin, 1980 sonrasında örülen ve AKP iktidarı döneminde yükseltilen korku duvarını yıktığını, yürünmesi gereken yolu gösterdiğini söyleyen Karagöz, “Son dönemde, ‘Ya başkanlık, ya kaos’ söylemiyle birlikte artan baskı, yasak ve sindirme politikalarına karşı örgütlü ve kitlesel mücadeleyi büyüteceğiz” diye konuştu. (ETHA)

Gezi 3.Yılında.. “BİR ARADAYIZ! BURADAYIZ! – DOSYA
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir