Keleş: ESP PM Üyesi İltemur serbest bırakılsın

ESP Malatya İl Başkanı Mehmet Keleş, ESP PM üyesi Münevver İltemur’un gözaltına alınmasını kınadı ve bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Malatya İl Başkanı Mehmet Keleş, ESP PM üyesi Münevver İltemur’un gözaltına alınmasını kınadı.

Yazılı açıklama yapan Keleş, Elazığ ve Dersim’de 31 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen polis operasyonlarının bir parçası olarak ESP PM üyelerinden Münevver İltemur’un da gözaltına alındığını ifade etti. İltemur’un gözaltına alınma gerekçesi olarak Türkiye ve Kürdistan’da yaşayan halklarımızın taleplerine parti olarak verdikleri desteği işaret eden Keleş, “Gezi’den Sur’a kendi kendisini yönetme iradesi olarak halklarımızın ortaya koyduğu mücadelelere devletin saldırıları, AKP iktidarının çözüm müzakerelerinde gelinen aşamayı kabullenemeyerek masayı devirmesinin bir ürünü olarak ortaya çıktı” dedi.

ESP’nin geçmişten bu yana ezilen halklar ve sınıfların kurtuluşu için mücadele verdiğini belirten Keleş, son dönemde ESP’ye yönelik gerçekleştirilen tutuklama saldırılarının da ESP’nin sınıf savaşında durduğu yerden bağımsız olmadığını kaydetti. Keleş, “Partimizin Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok ve PM üyeleri Soner Çiçek’in Yargıtay’da görülen davalarında daha karar bile açıklanmadan Malatya’da gözaltına alınarak tutuklanmasının ardından bir diğer PM üyemiz Münevver İltemur’un da yine bu süreçte Elazığ ve Dersim’de gerçekleştirilen ve odağında ezilenlerin eylem ve açıklamalarının bulunduğu sebeplerden ötürü gözaltına alınmasını kınıyoruz” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir