“Nusaybin’de 20 kişi infaz edildi” iddiası

Soykırım planlarının en ağır şekilde yürütüldüğü Nusaybin’de Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden D.A. adlı yurttaş, Qamişlo sınır hattında 20 kişinin infaz edildiğini ve ardından cenazelerinin ateşe verildiğini iddia etti.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde abluka 81’inci gününde devam ediyor. Mahallelerin aralıksız bombalandığı ilçede Nusaybinli bir yurttaş, dün gece saatlerinde Qamişlo sınır hattında yaklaşık 20 kişinin infaz edildiğini iddia etti. Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden D.A. adlı yurttaş, dün gece saat 22.00 saatlerinde, Qamişlo-Nusaybin sınır hattında Yeni Mezarlık civarına 4 ambulans ve bir zırhlı aracın geldiğini belirtti.

’20’ye yakın kişiyi infaz ettiler’

Dün akşam saatlerinde Yenişehir Mahallesi’nde şiddetli bombardımanın yapıldığını aktaran D.A. şu iddiada bulundu: “Zırhlı araçlardan sürekli teslim olun şeklinde anonslar yapılıyordu. Gece 22.00 civarında ise sınır hattına 4 ambulans geldi. Ambulansın içinde insanlar vardı. Çok kalabalıktı, sayıları 20’ye yakındı. 3 grup şeklinde onları ayırdılar. Sonra da zıhlı araca sivil bir araba yaklaştı. Bir süre geçtikten sonra araba uzaklaştı. Araba uzaklaşır uzaklaşmaz her bir grubu tek tek taradılar. Ambulansın farları açıktı, o nedenle bu infazı net bir şekilde gördük.”

Polislerden birinin ambulans şoförüne “Işıkları kapat aptal mısın sen?’ diye bağırdığını da dile getiren D.A., daha sonra bir vahşet yaşandığını belirterek, “Sonra da cesetleri üst üste atıp yaktılar. Bunu görebileceğimizi düşünmüş olabilecekler ki şüphelenip ‘içeri girin’ diye bağırıyorlardı. Sonra da bulunduğumuz yöne bomba atar attılar. Sabaha kadar sokaklarımız bombalandı. Zırhlı araç da sabaha kadar o bölgede nöbet tuttu” dedi.

Sabah saatlerinde yeni bir zırhlı aracın aynı bölgeye gelerek kalan delilleri de ateşe verdiğini söyleyen D.A., “Tüm delilleri yok etmek istiyorlar. Bunları anlatmak istiyorum. Telefon numaramı televizyonlara verin onlara da anlatacağım. Yasak kalktığında bana ulaşın sizi o bölgeye götürüp göstereceğim. Bu gerçekleri herkesin duymasını istiyorum” diye ifade etti. (JİNHA)

 
One thought on ““Nusaybin’de 20 kişi infaz edildi” iddiası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir