AKP-DAİŞ hattınıda kapatacak Minbic’i özgürleştirme operasyonu başladı

Minbic Askeri Meclisi, bölgeyi DAIŞ çetelerinden temizlemek amacıyla geniş çaplı operasyon başlattı.

Minbic Askeri Meclisi, bölgeyi DAIŞ çetelerinden temizlemek amacıyla geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyona ilişkin açıklama Askeri Meclis Genel Sorumlusu Ebu Emced tarafından yapıldı.

Minbic halkının, 22 Ocak 2014 tarihinden bu yana DAİŞ’in zulmü altında olduğuna dikkat çeken Emced,

“Geçen bu süreç içinde Suriye halkı ve tüm dünya Minbic’in öz çocuklarının, gençlerinin ve gerçek savaşçılarının Qereqozaq, Sirîn ve Tişrîn barajı bölgesindeki amansız direnişine tanık olmuştur. Şehirde yaşayan halkımız da DAIŞ’ın her türlü irade kırma ve teslim alma girişimlerine boyun eğmeyi hiçbir zaman kabul etmemiştir. Bu direnişçi kent 2 bine yakın en yetenekli ve yürekli gencini tereddütsüz feda etmekten çekinmemiştir. Minbic kenti, Suriye genelinde DAIŞ cellatlarına karşı gösteri ve yürüyüş düzenleyen yegane kent olma onuru ve şerefine nail olmuştur” dedi.

Minbic’teki DAIŞ işgaline son verme zamanının geldiğini kaydeden Emced, şöyle konuştu:

“Bu nedenle bölge halkı ve rûsipilerinin çağrıları üzerine 1 Haziran 2016 itibariyle ‘Minbic’i Kurtarma ve Özgürleştirme” operasyonuna başlamış bulunuyoruz. Savaşçılarımız bu hamlenin, Minbic bölgesinde işgal altındaki son bir karış toprağı da özgürleştirilinceye kadar en yüksek kararlılıkla sürdürüleceğine söz vermiş, and içmiştir.

Bu temelde kentteki halkımızı can güvenliklerini garanti altına alacak gerekli tedbirlerini almaya, açık askeri hedeflerimiz olan çetelerin karargah ve mevzilerinden, noktalarından uzak durmaya, güçlerimize gereken kolaylığı sağlayıp destek olmaya çağırıyoruz. Özellikle de Minbicli genç kadın ve erkekleri saflarımıza katılmaya ve DAIŞ’e karşı savaşarak kentin özgürleştirilmesi görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz.

Direnişçi Minbic’in çocukları; güçlerimiz sizleri DAIŞ zulmünün pençesinden kurtarmaya geliyor. Askeri Meclisimiz içinde , Arap, Kürt, Türkmen ve Çerkes tüm Minbic halklarının en değerli evlatları bulunmaktadır. Güçlerimizin tek hedefi DAIŞ çeteleri ve Minbic halkının kanına elini bulaştırmış kişiler olacaktır. Kenti ve kırsalını tümden çetelerden temizleme amacımıza ulaştıktan sonra da kenti Arap, Kürt, Türkmen ve Çerkeslerden müteşekkil bir sivil yapılanma olan Minbic Bölge Meclisine teslim edeceğiz.” (ETHA)

 
One thought on “AKP-DAİŞ hattınıda kapatacak Minbic’i özgürleştirme operasyonu başladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir