Ali İsmail Korkmaz katledildiği yerde anıldı

Gezi ayaklanması sırasında Eskişehir’de düzenlenen eylem sonrasında polis ve sivil faşistler tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir’de anıldı. Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz “Bizler Ali’mizin acısını hiç azalmadan bu kadar derinden hissediyorken adalet talebimizi bir kez daha haykırıyoruz” diye konuştu.

Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de yapılan eylem sonrasında polis ve sivil faşistler tarafından dövüldükten sonra 20 gün komada kalıp ölümsüzleşen Ali İsmail Korkmaz, saldırıya uğradığı sokakta anıldı.

Ali İsmail’in saldırıya uğradığı sokağın girişinde bir araya gelen kitle, “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür”, “Ali’nin hesabı sorulacak”, “Gezi şehitleri ölümsüzdür” sloganlarıyla Korkmaz’ın dövüldüğü noktaya yürüdü.

Yürüyüşe Ali İsmail Korkmaz babası Şahap Korkmaz, abisi Gürkan Korkmaz’ın yanı sıra gazeteci Can Dündar, Erdem Gül, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Yürüyüşün ardından Birleşik Metal-İş Şube Başkanı Ahmet Arı açıklama yaptı. Katillere gereken cezanın verilmediğini vurgulayan Arı, son duruşmaya kadar sanıklara kasten adam öldürmekten müebbet cezası istendiğini hatırlatıldı. Arı, “Son duruşmada olay tamamen değişti. Sanıklara adam yaralamaktan ceza verildi. Üstüne üstelik iyi halden indirime gidildi. Adam öldürmenin cezası bu bu olmalı? Bunun neresinde iyi hal var?” diye sordu.

Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz ise yaptığı konuşmada “Bizler Ali’mizin acısını, yokluğunu ilk günden beri hiç azalmadan bu kadar derinden hissediyorken adalet talebimizi bir kez daha haykırıyoruz.” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın resimlerinin taşındığı eylem, Korkmaz’ın saldırıya uğradığı noktaya karanfil bırakılmasının ardından sonlandı. (ETHA)

Gezi 3.Yılında.. “BİR ARADAYIZ! BURADAYIZ! – DOSYA
One thought on “Ali İsmail Korkmaz katledildiği yerde anıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir