Cumartesi Anneleri 584.Hafta: Hurşit Külter Nerede?

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!
(584.KEZ GALATASARAY’DAYIZ.)
Hurşit Külter Nerede?

 

Demokratik Bölgeler Partisi Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27.05.2016 tarihinden beri haber alınamıyor.

584a

Külter ailesi yaptığı açıklamada 27.05.2016 tarihinde Hurşit Külter’in telefonundan ‘Geldiler. Hakkınızı helal edin’ yazan bir mesaj aldıklarını, o günden sonra tüm girişimlerine rağmen çocuklarından bir haber alamadıklarını söyledi.

Aynı tarihte operasyonlara katılan kolluk elemanlarının kullandığı iddia edilen “BÖF@Tweet_Guneydogu” twitter hesabından Hurşit Külter’in gözaltına alındığı bilgisi verildi ve sorguya alındığı yazıldı.

Ailenin başvurusu üzerine İnsan Hakları Derneği, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı, nezdinde girişimlerde bulundu. Günler geçmesine rağmen resmi makamlar Hurşit Külter’e ne olduğu, başına ne geldiği konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

Bizler, evlatları gözaltına alınarak kaybedilen aileler ve buna tanıklık eden hak savunucuları olarak Hurşit Külter’in akıbeti hakkında derin endişe içindeyiz.

584. buluşmamızda Kerime Külter’in “Oğlumu istiyorum” diyen sesini Galatasaray’dan yükseltecek ve devleti yönetenlerin “Hurşit Külter Nerede?” sorumuzu cevaplamasını isteyeceğiz.

Sizi de Galatasaray’a; hakikatin açığa çıkartılarak Hurşit Külter’in salimen ailesine teslim edilmesi talebimizi desteklemeye çağırıyoruz.
2 thoughts on “Cumartesi Anneleri 584.Hafta: Hurşit Külter Nerede?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir