İstanbul ‘Darbe’ye Hayır’ mitingine hazırlanıyor

İstanbul’da, “Darbeye Hayır” sloganıyla 5 Haziran Pazar günü Bakırköy’de yapılacak büyük mitinge ilişkin katılım çağrısı yapan HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, demokratik direnişi büyütmek için tüm halkları mitinge davet etti. Erbaş, mitinge en üst düzeyde katılımı sağlamak amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

5 haziran mitingi-istanbul-4HDP, HDK, DBP ve DTK tarafından birçok ilde düzenlenen ve 5 Haziran’da da İstanbul’da düzenlenecek “Darbeye karşı demokratik direniş” mitingine ilişkin HDP İstanbul İl Örgütü, basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan HDP İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, mitinge katılımı sağlamak amacıyla tüm ilçelerde çalışmaların devam ettiğini, İstanbul’un her ilçesinden miting için araçlar kaldırılacağını söyledi.

5 haziran mitingi-istanbul-amedİstanbul’daki mitingin final mitingi anlamı taşıyacağını vurgulayan Erbaş, katliamlara, baskılara, anti demokratik uygulamalara karşı bir araya geleceklerini söyledi.

Erbaş, İstanbul’da yaşayan ve tek adam diktatörlüğüne doğru gidişata karşı çıkan herkesin 5 Haziran’da saat 12.00’de, Bakırköy Halk Pazarı’nda “Darbeye Hayır” demeye davet ettiklerini söyledi.

Miting için İstanbul Valiliği’ne başvurduklarını da belirten Erbaş, henüz bir dönüş olmamakla birlikte olumsuz bir yanıt da beklemediklerini ifade etti.

5 Haziran’da darbeye karşı demokrasi direnişine

Diyarbakır “Darbeye karşı demokratik direniş” final mitingi için hazırlıklar tamam

5 haziran mitingi-istanbul-3

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir