Külter’in annesi: Oğlumun dirisini istiyorum

Tanıklara rağmen gözaltına alındığı inkar edilen DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in annesi, devletten çocuğunun dirisini isteyerek, oğlunu bulmak için bütün kapıları çalacağını söyledi.

Şırnak’ta 27 Mayıs’ta gözaltına alınan ve bir daha kendisinden haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor. Anne Kerime Külter (55), oğlu Hürşit’in devletin elinde olduğunu bildiğini söyleyerek, yetkililerin ellerinde olmasına rağmen inkar ettiklerini yineledi.

‘Ne olursa olsun oğlumu arayacağım’

“Çocuğumun dirisini istiyorum” diyen anne Külter, oğlu Hurşit’in toprağını terk etmediğini ve barış için siyaset yaptığını belirterek, “Bugün 6 gündür oğlum devletin elinde. Oğlumu aramaya devam edeceğim. Türk devletinin önünde baş eğmeyeceğim” dedi.

Oğlu Hurşit’i bulana kadar bütün kapıları çalacağını söyleyen anne Külter, “Neresi olursa olsun, ne olursa olsun bütün dünyayı gezerek oğlumu arayacağım. Ben oğlumun sağ bırakılmasını istiyorum” diye konuştu.

Türk annelerine barış çağrısı

90’lı yılarda devletin Kürt gençlerini gözaltına alarak kaybettiğini hatırlatan anne Külter, Türk annelerine seslenerek, “Onlar da anneler, 90’lı yıllarda yine bizim çocuklarımız katledildi ve kaybedildi. Hala bile binlerce anne çocuğunu arıyor. Bir daha çocukların kaybedilmediği bir Türkiye için Türk anneleri bizimle el ele versin barış mücadelesini büyütelim. Bu topraklara barışı anneler inşa etsin” dedi.

‘Erdoğan çocuğunu göndersin’

Anne Külter, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendi başkanlığı için çocuklarını katlettiğini ve kaybettiğini söyledi. Anne Külter, savaşın sorumlusu olarak gördüğü Erdoğan’a şöyle seslendi: “Savaşı istiyorsan ilk başta kendi oğlunu askere gönder. Kendi çocuklarının ölümünü görürsen anca bu savaşı durdurabilirsin.”

‘Torunumu istiyorum’

Külter’in ninesi 85 yaşındaki Hatun Katar da, “Ne olursa olsun torunumu istiyorum. Torunum insanların özgür olması ve barış için mücadele etti. Torunum kimsenin kötülüğünü istemezdi” dedi. Devletin torununu bir gece gözaltına aldıktan sonra kendisinden haber alamadıklarını kaydeden Katar, bu durumu kabul etmediklerini söyleyerek, “Katliamcı devlet kirli ellerini çocuklarımızdan çeksin. Kimseye zülüm etmesin. Torunumu bulmak için gerekirse Avrupa’ya başvuracağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” mesajını verdi. (DİHA)

Tuncel: Sağ aldığınız Külter’i sağ istiyoruz

Cumartesi Anneleri 584.Hafta: Hurşit Külter Nerede?

İHD: ‘Hurşit Külter nerede?’

Gözaltına alınan Külter’den 4 gündür haber yok!

Hurşit Külter’in gözaltına alındığına tanık olanlar konuştu

Özel harekâtçılar Külter’in infaz edildiğini ileri sürdü

Şırnak Valiliği’nden iki gün sonra iki satırlık açıklama: “gözaltına alınmamıştır”

Kaybedilmek istenen Hurşit Külter’de ‘Savcılık sorumluluk almak istemiyor’

Baba Külter: Devlet oğlumun nerede olduğunu açıklasın

Özel harekattan ‘Külter elimizde’ mesajı.. Resmi kurumlar ise hala, gözaltını inkar ediyor.

Hurşit Külter’in son mesajı: Hakkınızı helal edin

Gözaltında kaybedilmek isteniyor: DBP’li Hurşit Külter için acil çağrı

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir