Bekir Bozdağ’dan Almanya’daki Türkiye kökenli vekillere: Sütü bozuklar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Almanya’daki oylamada evet oyu veren Türkiye kökenli vekillere ‘kanı bozuklar, sütü bozuklar’ dedi. 

Ermeni Soykırımı’nı tanıyan tasarının Alman Parlamentosu tarafından kabul edilmesi sonrası Türkiye’de oluşan rahatsızlık nefret söylemlerine dönüşmekle kalmadı, Almanya Federal Parlamentosundaki Türkiye kökenli milletvekilleri de hedef gösteriliyor.

Almanya Meclisi ‘Ermeni Soykırımı’ tasarısını onayladı

İstanbul Üniversitesi 11. Ceza Hukuku Günleri kapanışında konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya’daki oylamada evet oyun veren Türkiye kökenli vekillere “kansızlar, sütü bozuklar” dedi.

Bekir Bozdağ, “Ermeni soykırım iddiaları Türk milletine, Türkiye devletine Türk tarihine ve aziz ecdadımıza açık ve tartışmasız bir iftiradır. Parlamentoların kararıyla tarihi iftiralar hakikate dönüştürülemez. Veya bir kanunla tarihi iftiralar hakikate dönüştürülemez. Düzmece mahkemelerle de tarihi iftiralar mahkeme kararıdır diye hakikate dönüştürülemez. Tarihi bizim tarihçilere bırakmamız lazım” dedi.

“TARİHİMİZDE YÜZÜMÜZÜ KIZARTACAK HERHANGİ BİR İCRAAT YOKTUR”

Bozdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakın buradan bir kez daha söylüyorum. İstediğiniz kadar karar alın, Türkiye’yi bu tür sahte kararlarla, iftira niteliğindeki kararlarla sıkıştırma imkanınız yoktur. Bizim için bu kararın bir kıymeti harbiyesi yoktur, yok hükmündedir. Türkiye’nin ve Türk milletinin tarihinde, bizim mirasçısı olmakla iftihar ettiğimiz Türk devletlerinin tarihinde ve ecdadımızın geçmişinde yüzümüzü kızartacak, başımızı önümüze eğdirecek herhangi bir icraat yoktur.”

Yine bir aradalar; AKP, CHP ve MHP ‘Ermeni Soykırımı’ tasarısını kınadı

“ONLAR ANCAK ALMANYA’NIN MENFAATİ HAKKINDA SÖZ SÖYLEYEBİLİRLER”

“Bizim milletimizin geçmişinde Almanya’nın geçmişinde olduğu gibi insanları diri diri fırınlarda yakma yoktur” diyen Bozdağ, “Almanya’da parlamentoda pek çok sayıda Türk kökenli milletvekili de var. Tabi çok ilginçtir. Nasıl bir karakter, nasıl bir fıtrat onu da anlamış değilim. Kendi anasına, babasına, içinde çıktığı milletine, ecdadına, tarihine insan bu kadar nasıl düşman olabilir? Ben Alman’ı anlıyorum. Almanya’nın Türkiye’ye dönük bir takım hesapları nedeniyle bunu yaptılar. Ama bunlar ne hesapla yaptılar. Böyle bir kompleks olabilir mi? Kendi ecdadından, tarihinden utanan birisi olabilir mi; ama olabiliyor. Bir kişinin Türkiye vatandaşı olması onun Türkiye ile ilgili her konuda doğru söylediği anlamına gelmez. Bu tür sütü bozuklar, kanı bozuklar Türkiye’yi de Türk milletini de temsil edemezler. Bizim hakkımızda söz söyleyemezler. Onlar ancak Almanya’nın menfaati hakkında söz söyleyebilirler. Biz onları iyi tanıyoruz. Bundan sonra da çok iyi tanıyacağız” ifadesini kullandı. (Evrensel)

CHP’li Doğan’dan ‘soykırım’ yorumu: Bu tarz kıyımlar insanlık suçudur

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir