Vezneciler’de polis otobüsüne bombalı saldırı: 7’si polis 11 kişi öldü, 36 yaralı

Beyazıt Vezneciler’de polis otobüsünün geçişi sırasında meydana gelen patlamada 7’si polis 11 kişi öldü, 36 kişi yaralandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, patlamada 7’si polis 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 36 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Beyazıt Vezneciler’de polis otobüsünün geçişi sırasında meydana gelen patlamaya ilişkin ayrıntılar netleşiyor. Patlamanın 08.40 civarında polis otobüsünün geçişi sırasında bomba yüklü bir aracın patlaması ile meydana geldiği belirtiliyor. Saldırının hedefindeki polis otobüsü kullanılamaz hale gelirken, çevredeki işyerleri ve evlerin camları da patlamanın etkisiyle kırıldı.

Saldırının ardından yol araç geçişine tümüyle kapatıldı. Polis, geniş bir çevrede hissedilen patlamanın ardından olay yeri yakınlarındaki işyerlerini tahliye ederek güvenlik çemberi oluşturdu. Birçok hafif yaralı yakın çevrede tedavi görüyor.

Görgü tanıkları polis aracı geçerken park halindeki bir otomobilin patlatıldığını iddia etti. Saldırı sonrası bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamanın yaşandığı yer Beyazıt Karakolu ile Vezneciler otobüs durağında arasında bir nokta. Olayın Çevik Kuvvet’in nöbet değişimi sırasında yaşandığı yönünde bilgiler var.

Patlamanın etkisiyle geniş bir alanda büyük tahribat yaşandığı ve  binaların camlarının kırıldığı görüldü.

 
2 thoughts on “Vezneciler’de polis otobüsüne bombalı saldırı: 7’si polis 11 kişi öldü, 36 yaralı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir