Midyat Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla saldırı: En az 20 polis öldü

Mardin’in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı düzenlendi. Resmi kaynaklarve Başbakan, saldırıda 1 polis ile 2 sivil yaşamını yitirdiği, en az 30 kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı. Görüntüler ve tanık bilgileri patlamanın şiddeti ve yarattığı tahribat kayıpların çok daha fazla olduğu yönünde. Bir hastane yetkilisi de 20’dan fazla polisin öldüğünü ifade etti.  

Mardin’in Midyat ilçesinde Nusaybin yolu üzerinde bulunan Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde yaşanan bombalı saldırının ayrıntıları netleşmeye başladı.

Yerel kaynaklar Emniyet Müdürlüğü’nün çevresi bariyerlerle kapatılmasına rağmen, bomba yüklü aracın kapıdan içeri girdikten sonra patlatıldığını belirtti.

Binanın neredeyse tümden yıkıldığını belirten yerel kaynaklar çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu kaydetti. Bir hastane yetkilisi de 20’dan fazla polisin öldüğünü ifade etti.  Yerel kaynaklarda iddiayı teyit eden bilgiler verdi.

Emniyet Müdürlüğü’nün çevresindeki binalarda büyük hasar oluştuğu ve boşaltıldığı vurgulandı.

Yaralılar Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Patlama sonrası çatışma çıktığı ve bölgeye çok sayıda polisin sevkedildiği öğrenildi.

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, 1 polis ve 2 sivil olmak üzere 3 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 30 civarında da yaralının olduğunu söyledi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), Mardin’in Midyat ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili geçici yayın yasağı getirildi.
One thought on “Midyat Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla saldırı: En az 20 polis öldü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir