Başbakan ile görüşüp kucaklaşan Kılıçdaroğlu’nun önüne kurşun atan serbest

Fatih Camisindeki cenaze töreninde Kılıçdaroğlu’nun önüne kurşun atan ve 3 kişi serbest. Serbest bırakılan İrfan C’nin, cenaze töreninde Başbakan ile görüşüp kucaklaştığı ortaya çıktı.

kursun atan-basbakan

İstanbul’daki şehit cenaze töreninde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na kurşun atarak provokasyon yapan şahıs eyleminden üç dakika önce aynı törende bulanan Başbakan Binali Yıldırım ile görüşüp kucaklaştığı ortaya çıktı.

Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne kurşun atılması olayıyla ilgili gözaltına alınan şüphelinin saldırıda hayatını kaybeden polisin dayısı olduğu tespit edildi. Bu kişiyle birlikte gözaltına alınan diğer 3 kişiden ikisinin ise cinsel taciz, uyuşturucu, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından daha önceden polise geliş kayıtları olduğu belirlendi.

Cinayet Büro Amirliğine getirilerek olayla ilgili sorgulanan şüphelilerden kurşunu atan İrfan C. (38)’nin hayatını kaybeden polislerden birinin dayısı olduğu tespit edildi. Cenaze sırasında çelenkleri attıkları ve İrfan C. ile birlikte hareket ettikleri için yakalanan Tunç E. (29), Kadir Can A. (30) ve Yusuf T. (30) Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alındı

Şüphelilerden Tunç E.’nin daha önceden uyuşturucu bulundurmak, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından polise geliş kaydı olduğu tespit edildi. Diğer şüpheli Kadir Can A.’nın da önceden uyuşturucu bulundurmak ve cinsel taciz suçlarından polise geliş kaydı olduğu öğrenildi.

İrfan C. hakkında silahlı tehdit, diğer şüpheliler ile ilgili ise mala zarar vermek suçlarından işlem yapıldı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından 4 şüpheli de savcılık talimatıyla saat 22.00 sıralarından emniyetten serbest bırakıldı. (Kaynak: Evrensel – Cumhuriyet)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir