DİSK: 15-16 Haziran’ın 46. yılında köleliğe teslim olmayacağız

Devrimci İşçi Sendikalar Konfederasyonu (DİSK), 15-16 Haziran işçi direnişinin 46. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “15-16 Haziran direnişinin 46. yılında köleliğe teslim olmayacağız” dedi.

Devrimci İşçi Sendikalar Konfederasyonu (DİSK), 15-16 Haziran işçi direnişinin 46. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “15-16 Haziran direnişinin 46. yılında köleliğe teslim olmayacağız” dedi.

AKP iktidarının işçi sınıfı ve emekçi halklara yönelik saldırılarının sürdüğünü kaydeden DİSK, özellikle son dönemlerde emeğin kazanılmış haklarına yönelik saldırılarının odak noktası özel istihdam büroları ile getirilmek istenilen kölelik düzeni uygulandığını belirtti. DİSK’in ise bu kölelik yasalarına karşı ‘Köleliğe teslim olmayacağız’ sloganıyla ülke çapında çeşitli etkinlikler düzenlediğini kaydedilen açıklamada, kölelik yasasının Meclis’te kabul edilmiş olmasına rağmen mücadelelerini değişik boyutlarda sürdüreceklerini belirtti.

DİSK, 15-16 Haziran direnişinin 46. yılı dolayısıyla “15-16 Haziran Direnişinin 46. Yılında Köleliliğe Teslim Olmayacağız” şiarıyla çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini açıkladı. DİSK, 15 Haziran 2016 Çarşamba günü bütün DİSK Bölge ve İl Temsilciliklerinin bulunduğu yerlerde “15-16 Haziran direnişinin 46. Yılında köleliğe teslim olmayacağız” şiarıyla kitlesel basın açıklamaları düzenlenmesine, Bölge ve İl sınırları içerisindeki grev, direniş ve işçi eylemlerinin ziyaret edecek.

DİSK, “16 Haziran 2016 Perşembe günü İstanbul’da programı aşağıda belirtilen bir etkinlik ile son çıkarılan kölelik yasasının sosyal, anayasal boyutlarının ve uluslararası mücadele deneyimlerinin tartışılacağı bir etkinlik düzenlenmesine karar verilmiştir” dedi.

1- 15 Haziran 2016, Çarşamba günü bütün DİSK Bölge ve İl Temsilciliklerinin bulunduğu yerlerde “15-16 Haziran direniinin 46. Yılında KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ” şiarıyla kitlesel basın açıklamaları düzenlenmesine, Bölge ve İl sınırları içerisindeki grev, direniş ve işçi eylemlerinin ziyaret edilerek dayanışma sergilenmesine;

2- 16 Haziran 2016, Perşembe günü İstanbul’da programı aşağıda belirtilen bir etkinlik ile, son çıkarılan kölelik yasasının sosyal, anayasal boyutlarının ve uluslararası mücadele deneyimlerinin tartışılacağı bir etkinlik düzenlenmesine karar verilmiştir.

disk-15-16 haziran-1   disk-15-16 haziran-2

(ETHA)
One thought on “DİSK: 15-16 Haziran’ın 46. yılında köleliğe teslim olmayacağız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir