Suruç için adalet kampanyasına Baran Tursun Vakfı’ndan destek

Baran Tursun Vakfı, SGDF’nin “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasına destek verdi, “Adalet mücadelesini ortaklaştıracağız” dedi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) “Suruç için adalet, herkes için adalet” sloganıyla başlattığı adalet mücadelesine Baran Tursun Vakfı’ndan da destek geldi.

Vakfın Başkanı ve Baran Tursun’un babası Mehmet Tursun, “adalet mücadelesi”nin toplumsallaşması durumunda katillerin cezalandırılacağını belirtti, “Bu nedenle SGDF’nin kampanyasının bileşeni olacağız” dedi.

Oğulları polis tarafından öldürülen Tursun ailesi, adalet mücadelesini kurumsallaştırmak için Baran Tursun Vakfı’nı kurdu, polis tarafından çocukları öldürülen aileleri bir araya getirmeye çalıştı.

Vakıf, şimdi de SGDF’nin kampanyasına aktif olarak destek vereceğini açıkladı.

Vakfın Başkanı ve Baran Tursun’un Babası Mehmet Tursun, adalet mücadelesinin, adalet talebinin politik insanların gündemlerinden toplumun gündemine girmesi adaletin yerini bulacağını söyledi. Baran Tursun Vakfı olarak adalet talebinin tüm toplumun talebi olması için mücadele yürüttüklerini anlatan Tursun, “Suruç’ta adalet isterken, İzmir’de Baran Tursun, Muğla’da Şerzan Kurt, Ankara’da Soner Şenkal, İstanbul’da Feyzullah Ete için de adalet isteyeceğiz. Biz vakıf ve Tursun ailesi olarak adalet talebinin yaygınlaşmasını istiyoruz. Bunun için SGDF’nin kampanyasının bir parçası olacağız” dedi.

İZMİR’DE BARAN TURSUN İÇİN DE ADALET İSTENECEK

Berkin Elvan’ın polis tarafından gaz bombasıyla vurulduğu yerde 16 Haziran’da açıklama yaparak başlatacağı “33 yerde adalet” eylemleri kapsamında, İzmir’de de Baran Tursun için adalet isteyecek.

Baran Tursun, 25 Kasım 2007 tarihinde otomobili ile evine dönerken, polisin açtığı ateş ile öldürülmüştü. Polis, cinayetin ardından “trafik kazası” raporu tuttu, aileye trafik kazası yaşandığını söylemişti. Aile, çocuklarının polis tarafından vurularak öldürüldüğü tesadüfen öğrenmişti. Aile bunun üzerine adalet mücadelesine başlamış, ancak sanık polis Oral Emre Atar, 2 yıl hapis cezası verilirken, adalet isteyen aileye ise sayısız dava açılmıştı. Delilleri gizlemek suçundan yargılanan polisler de beraat etmişti. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir