Tarsus’taki Gezi davasında ceza yağdı

Gezi Direnişi’ne destek vermek amacıyla Tarsus’ta yapılan eyleme katıldıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 36 kişiden 14’üne ayrı ayrı 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

tarsus gezi davasi-1Mersin’in Tarsus ilçesinde 2013 yılında Gezi Direnişi’ne destek vermek amacı ile yapılan yürüyüşe katıldıkları gerekçesi ile 36 kişi hakkında açılan davanın karar duruşması görüldü. “Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme bunların hareketlerine katılma, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret” gerekçesi ile Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan 36 sanıktan 5’i katıldı.

Avukatların da hazır bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti, ifadesi alınmayan sanıkların ve avukatların savunmasını aldıktan sonra karar verdi. 14 sanığa ayrı ayrı 11 ay 20 gün hapis cezası veren mahkeme heyeti, yaşı 18’den küçük olan 2 kişiye de ayrı ayrı 4 bin 895 TL para cezası verdi. 20 kişi hakkında ise beraat kararı veren mahkeme heyeti, gerekçeli kararı 15 gün sonra açıklayacağını belirtti. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir