HDP Kadın Meclisi: Tüm imkanları Yüksekova için seferber edeceğiz

Soykırım saldırılarında harabeye çevrilen Yüksekova’ya (Gever) gelen 15 kişilik HDP Kadın Meclisi heyeti adına konuşan HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Gever için tüm maddi ve manevi tüm imkanların seferber edileceğini söyledi.

HDP Kadın Meclisi, kuşatma altındaki kentlere gerçekleştireceği ziyaretler kapsamında 79 gün boyunca süren soykırım saldırılarında harabeye çevrilen Hakkari’nin Yüksekova ilçesine geldi. Aralarında HDP Kadın Meclisi üyeleri Asiye Kolçak, Aynur Timur, Beycan Taşkıran, Nur Aytemur, HDP MYK üyesi Gülsüm Ağaoğlu ile Meclis Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan’ın bulunduğu 15 kişilik heyet, Yeşildere, Dize, Eski Kışla, Mezarlık, Orman, Cumhuriyet ve Güngör mahallelerinde incelemelerde bulundu.

hdp-kadin meclisi-gever-7

Suruç Şehidi Süleyman Aksu’nun evi tamamen yakılmış

Yapılan incelemeler sonrasında heyet adına açıklama yapan HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, devlet güçlerinin saldırıları sonucunda Yüksekova’nın yaşanılamaz hale geldiğini söyledi.

Devlet güçlerinin ilçede evleri yakıp yıktığını söyleyen Buldan, Gever halkı için maddi ve manevi bütün imkanlarını seferber edeceklerini dile getirerek, “Yüksekova’yı ve halkını eskisi gibi yaşamlarına döndürebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Heyet 5 gün Gever’de kalacak

Yıkımın Yüksekhdp-kadin meclisi-gever-6ova halkının hafızasından asla silinmeyeceğini vurgulayan Buldan, “Bu haksızlığa bu hukuksuzluğa karşısında ayakta durmasında bilecek Yüksekova halkı buna inanıyorum. Yüksekova halkı direngen bir halktır. Cesur bir halktır” diye konuştu.

Heyetin 5 gün Yüksekova’da kalacağı öğrenildi. (DİHA)

 

 

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir