Liseli tepkisi dalga dalga.. Pertevniyal Lisesi öğrencileri de bildiri yayımladı

Pertevniyal Lisesi öğrencileri de yayınladıkları bildiride “Ses olun! Işık Olun! Aydınlığa birlikte yürüyelim!” çağrısı yaptı

Ülke çapında dalga dalga yayılan liseli öğrencilerin yayımladığı bildiriler çığ gibi büyüyor. İstanbul Erkek Lisesi’nde öğrencilerin yandaş müdüre sırtını dönerek bildiri yayımlamasının ardından gerici-faşist eğitim sistemine karşı bildiri yayınlayan liselere Pertevniyal Lisesi öğrencileri de katıldı.

Liselilerde GEZİ dalgası: “Karanlığa sırt dönme” dalga dalga büyüyor

Pertevniyal Lisesi öğrencileri yayınladıkları bildiride Ses olun! Işık Olun! Aydınlığa birlikte yürüyelim!” çağrısı yaptı

Pertevniyal Lisesi öğrencilerinin yayınladıkları bildiri şöyle 

“Ülkemizin aydınlık okulları, geleceğimiz; proje okulu kılıfına sokulup, yandaşların elinde ilkesellikten uzak birer “koyun” yetiştirme kurumuna dönüştürülmekte. Bizler, bu ülkenin aydınlık öğrencileri olarak ayaktayız, bu gidişe “Dur!” diyoruz. Bu gidişe karşı bildirilen yayınlayan onlarca aydınlık liseden sonra biz de Pertevniyal Lisesi olarak bir çağrı yapıyoruz. “Ses olun! Işık Olun! Aydınlığa birlikte yürüyelim!” diyoruz.

Sizlerin de ülkemizin aydınlık haber mecraları olarak öğrencilerin bu çağrılarına sessiz kalmadığınızı biliyoruz. Çağrımızı haber sayfalarınıza taşımanızı rica ediyoruz, sesimizi tüm ülkeye duyurabilmek için desteğinizi istiyoruz.”

pertevniyal-lisesi-bildiri
One thought on “Liseli tepkisi dalga dalga.. Pertevniyal Lisesi öğrencileri de bildiri yayımladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir