Ovacık karakoluna saldırı eylemini HPG ve MLKP üstlendi.

HPG ve MLKP gerillaları Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığı ve Komando Taburu nizamiyesine hedef alan ortak bir eylem düzenledi.

HPG ve MLKP gerillaları, Dersim’in Ovacık ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve Komando Taburunun nizamiyesini hedef alan ortak bir eylem düzenledi.

Dersim Ovacık’ta Jandarma Karakoluna silahlı ve roketli saldırı

Eyleme ilişkin açıklamada “Etkili yapılan vuruşlar sonucunda ve lojmanlara yapılan vuruşlar da ölü ve yaralılar netleştirilememiştir. Gece 1 Skorksy ölü ve yaralılarını kaldırmıştır” ifadeleri yer aldı.

HPG Basın İrtibat Merkezi, Saray cuntasının katliam politikalarının sürdüğü Kürdistan kentlerinde etkili gerilla eylemleri gerçekleştirildiğini duyurdu. Şemdinli’deki Tepê Haruna’da düzenlenen operasyona katılan askerlere yönelik düzenlenen eylemde 2 asker ile 2 korucunun hayatını kaybettiği açıklandı.

Açıklamada, HPG gerillalarının Zagros’a bağlı Xezalkê tepesi, Şırnak’ın Uludere ilçesi sınırında bulunan Şehit Kendal alanı, Sinek tepesi ve Şehit Lezgin tepesi ile Siirt’in Garısa alanında bulunan Eski Eruh ve Ebubekir bölgesinde askerlere yönelik suikast eylemleri gerçekleştirildiği, 10’un üzerinde askerin hayatını kaybettiğini tespit ettikleri kaydedildi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir