Erdoğan liselerdeki dalgadan korktu: Hadiselerden ders almayanlar, liseleri, üniversiteleri tahrik ediyor

Tayyip Erdoğan ABD gezisinin ardından MÜSİAD’ın düzenlediği iftar programına katıldı. Erdoğan “MÜSİAD üyesi tüm iş adamlarımızın Ensar bilinciyle misafirlerimize sahip çıktıklarına inanıyorum. Rabbim onlardan razı olsun” diyerek Ensar Vakfı’na sahip çıkma çalışmalarına devam etti. Liselilerin mezuniyet törenlerinde yaptığı protestoları da gündemine aldı

 

Tayyip Erdoğan ABD gezisinin ardından MÜSİAD’ın düzenlediği iftar programına katıldı. İftar programında konuşan Erdoğan tecavüz olaylarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’na sahip çıkma çalışmalarına devam etti. “”MÜSİAD üyesi tüm iş adamlarımızın Ensar bilinciyle misafirlerimize sahip çıktıklarına inanıyorum” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

Ülkemiz misafir ettiği, sadece İstanbul bünyesinde barındırdığı 500 bine yakın muhacirle tüm dünyaya örnek oluyor. Rabbim Ensar bilinciyle hareket eden herkesten razı olsun.

Bizim ülke ve millet olarak tarihimizde sömürgecilik lekesi yoktur. İnşallah hiçbir zaman da olmayacaktır. Kendimiz kalkınırken geride bıraktığımız yerleri enkaza dönüştürmedik.

‘Lise ve üniversiteleri kaşıyorlar’

Liselilerin son zamanlarda mezuniyet törenlerinde hükümet karşıtı yaptığı eylemleri de değerlendiren Erdoğan

“Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi, bölücü terör örgütünün eylemleri, ardı ardına yaşadığımız iki genel seçim, Suriye’deki gelişmeler, Rusya ile yaşadığımız uçak krizi gibi sorunlar gerçekten yorucuydu. İnşallah artık bu dönemi yavaş yavaş geride bırakacak ve yeni bir heyecan ve güçle 2023 hedeflerimize doğru süratle ilerleyeceğiz. Yaşanan bunca hadiseden ders almayan birilerinin halen liseleri, üniversiteleri kaşıyarak, toplumun ulaşabildikleri her kesimini tahrik ederek, yeni huzursuzluklar peşinde koştuklarını biliyoruz. Ama milletimiz bunların gerçek yüzünü gördü. Bölücü terör örgütü ve onun siyasi destekçileri bölgede sokağa çıkamaz hale geldiler. Teröre destek veren kim varsa hepsi de milletimizin tepkisine maruz kalıyor” dedi.

 
One thought on “Erdoğan liselerdeki dalgadan korktu: Hadiselerden ders almayanlar, liseleri, üniversiteleri tahrik ediyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir