Dersim’in Ovacık ilçesinde dün düzenlenen eylemi HBDH üstlendi.

HBDH Ortak Komutanlığı: Ovacık’ta 4 özel harekatçı öldürüldü

Dersim’in Ovacık ilçesinde dün gerçekleştirilen bombalı eylemi Halkların Birleşik Devrim Hareketi üstlendi. Açıklamada, sabotaj eylemi sonucunda 4 özel harekatçının öldüğü, çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Dersim’in Ovacık ilçesinde dün gerçekleştirilen bombalı eylemi Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) üstlendi.

Ovacık’ta adliye ve özel harekat polislerinin kaldığı lojmanın hedef alındığını açıklayan Halkların Birleşik Devrimci Hareketi, sabotaj eylemi sonucunda 4 özel harekatçının öldüğünü, çok sayıda yaralı olduğunu belirtti.

HBDH Ortak Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “13 Haziran günü öğlen Ovacık’ta bulunan Savcılık ve Polis Özel Harekat Lojmanlarına yönelik HBDH güçlerimiz kapsamlı bir sabotaj eylemi düzenlemiştir. Eylem esnasında gözle görülen 4 özel harekatçı ölürken çok sayı da yaralının da olduğu tespit edilmiştir. Eylemin etkisiyle lojmanlarda büyük hasar oluşmuştur. Bu eylem artan Türk faşizmine karşı geliştirilirken, Ovacıkta Şehit düşen Baran Dersim ve yoldaşları anısına gerçekleştirilmiştir.”

DERSİM-OVACIK KARAYOLUNA PANKART ASILDI

Dersim-Ovacık karayoluna HDBH militanları tarafından pankartlar asıldı. Pankartlarda “Halkların birliği, devrimin birliği, devrimcilerin birliği” ve “Halkların Birleşik Devrim Hareketi Ortak Komutanlığı” yazdığı bildirildi.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir