HBDH’den İskenderun’da sabotaj eylemi

HBDH Ortak Komutanlığı, Hatay’ın İskenderun ilçesinde 11 Haziran günü Şehit Firaz alanında operasyon başlatan Türk ordusuna yönelik bir sabotaj eylemi düzenlendiğini açıkladı.

HBDH Ortak Komutanlığı, Hatay’ın İskenderun ilçesinde 11 Haziran günü Şehit Firaz alanında operasyon başlatan Türk ordusuna yönelik bir sabotaj eylemi düzenlendiğini açıkladı. Eylemde çok sayıda asker ölürken, bir yarbayın da yaralandığı kaydedildi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlığı’nın açıklaması şöyle:

“11 Haziran günü saat 16.00 – 17.00 arasında Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Şehit Firaz alanında faşist devlet güçleri bir operasyon başlatmıştır. Yapılan bu operasyonda militanlarımız sabotaj eylemi gerçekleştirmiş çok sayıda asker ölürken sayı netleştirilememiştir. Burada bir yarbay da yaralanmıştır.”

Amanoslarda gerçekleştirilen sabotaj eylemine ilişkin önceki gün servis edilen haberlerde, kırsal bölgede devam eden operasyonlar sırasında bir yarbayın mayına bastığı ve ağır yaralandığı duyurulmuştu. Adana Balcalı Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Yarbay’ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. (ETHA)

HBDH Gümüşhane eylemini üstlendi: 6 rütbeli askerin öldüğünü açıkladı.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir