Ankara Gençlik Örgütleri, “Suruç için Adalet” kampanyasıyla birleşik mücadelede

Gençlik örgütleri Yüksel Caddesi’nde yaptıkları eylemle Suruç için adalet istedi. Gençlik örgütleri SGDF’nin başlattığı “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasına destek vereceklerini açıkladı.

Ankara Yüksel Caddesi’nde bir araya gelen gençlik örgütleri Suruç için adalet istedi, dayanışma çağrısı yaptı. Açıklamaya SGDF, SYKP, SEP-MFT, Yıldız Yumruk, Emek Gençliği, Taçanka, Öğrenci Kolektifleri, Ankara Anarşi İnisiyatifi, Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, Yeni Demokrat Gençlik, Demokratik Gençlik Hareketi ve Dev-Güç katıldı.

Açıklamada söz alan SGDF Eşbaşkanı Özgen Sadet, “Bizler adalet diyerek çıktığımız bu yolda, Suruç Katliamı’ndan, 10 Ekim Katliamı’na, Berkin yoldaştan, Ethem yoldaşa, Ulucanlarda katledilen kadınlara tüm katliamların hesabını sormak için yan yana geldik” dedi.

Özgen Sadet’ten sonra gençlik örgütleri adına Öğrenci Kolektifleri üyesi Eylem Esen Arabacı basın metnini okudu. Arabacı, Suruç katliamının sadece SGDF’lileri hedeflenmediğini,” Suruç Katliamında hedef SGDF olduğu kadar, Gezi’den Kobane’ye, Devrimci Gençilk Köprüsünden Cizre’ye bir bütün olarak gençliktir, gençliğin birleşik ve ortak mücadelesidir” diye ekledi.

Arabacı “Suruç için adalet, herkes için adalet” diyerek sürdüreceğimiz kampanyanın talepleri bütün geçlik örgütlerinin ortak talebidir. Suruç katliam dosyası üzerindeki gizlilik kararı kaldırılsın. Suruç katliamının sorumluları yargılansın. Suruç katliamının belgeleri açıklansın. Amed-Suruç-Ankara katliamlarının ilişkisi açıklansın” dedi.

Arabacı Denizlerin, Mahirlerin, İbrahimlerin yaratmış oldukları devrimci değerlerin ve geleneğin devamcısı oldukları vurgulayan Arabacı, “Onların çokça söylediği sözü bir kez daha yineliyoruz; Yoldaş kanı dökenlerden yoldaşları hesap soracaktır. Bu nedenle ‘Suruç için adalet herkes için adalet’ şiarıyla büyük bir kampanya yürütmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Gençliğin birleşik mücadelesi, Suruç katliamının hesabını sorana kadar devam edecektir” diye ekledi.

Gençler basın açıklamasının ardından Adalet Bakanlığı’na yollamak üzere başlattıkları imza kampanyası kapsamında Yüksel Caddesi ve Konur Sokak’ta imza topladı. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir