Berkin’in babası: Cumhurbaşkanı benim kafama da sıksın

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan: Benim çocuğumun emrini veren kimse katili de odur. Göndersin polislerini katillerini benim kafama da sıksın.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Gezi Direnişi’nde hayatını kaybedenlerin aileleri ve yaralananlarla birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Ali Şeker, polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurularak hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vurulmasının üzerinden 3 yıl geçtiğini, ancak hâlâ faillerin ortaya çıkarılmadığını söyledi.

Ali Şeker “Gezi’de şehit olan gazi olan arkadaşlarımızın adalet arayışı sürüyor. Berkin’in katilinin kim olduğu bilgisini 3 sene geçmesine rağmen vermediler. Gaz fişeklerinin bir silah olarak kullanılmasını Türkiye gezi sürecinde gördü ve yaşadı. Bu silahların doğudan insanlara hedeflere verilmemesi gerekiyor. Burada emri veren en tepedeki emri veren de belli. Bu ülkeyi yöneten ve emri veren olarak birinci derecede azmettiren sizsiniz” diye konuştu.

SAMİ ELVAN: GÖNDERSİN POLİSLERİNİ, KATİLLERİNİ BENİM KAFAMA DA SIKSIN

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan kürsüye çıkarak şunları söyledi: “Bu kürsüye üçüncü kez çıkıyorum. Bugün de bizim hayatımızın dönüm noktası. Benim çocuğumu vuranlar çok belli. Pusu kuran duvar dibine saklananın ismi açıklanmış ismi belli: E.Y. Diğer kolu sarılı olan polis benim çocuğumu vuran o. Bir tanesi gaz mermisi taşıyor. O da arkadaşlarının yanından ayrılıp tatlıcının orada gaz sıkıyor. Bunların hepsinin benim çocuğumun kanında parmağı var. Ayrıca bunlar tetikçi. Net olarak söylüyorum. Benim çocuğumun emrini veren kimse katili de odur. Bu ülkenin dönemin başbakanı şimdi cumhurbaşkanı. Ben bunun yakınında bir yerdeyim gelsin benim kafama da sıksın. Göndersin polislerini katillerini benim kafama da sıksın. Bekliyorum o kurşunu. Açık yüreklilikle konuşuyorum bekliyorum. Her gün ölmektense bir gün ölmek daha iyidir. Geçen hafta savcıya uğradım. Savcıya sorduğum tek iki kelime vardı: Neden bu isimler açıklanmıyor. Bana gariban bir halde ‘Bilmiyorum’ dedi. Böyle bir şey olabilir mi? Devleti temsil eden savcı eğer ki emniyete söz geçiremiyorsa o zaman orada durmaya gerek yok. Gelsin ülkenin Cumhurbaşkanı savcılığı, hakimliği yapsın hepsini bitirsin şu anda yaptığı gibi.”

Gözyaşlarını tutamayan Sami Elvan konuşmasına devam edemedi.

Baba Elvan: Adalet bir gün yerini bulacak umudumuz var

“BU HÜKÜMETİN AYAĞINA SIKTIĞI EN BÜYÜK KURŞUNDUR BERKİN”

Gezi Direnişi’nde tek gözünü kaybeden Volkan Kesanbilici, Berkin Elvan’ı unutturmayacaklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Berkin için birkaç kelime söyleyelim: Düşman Berkin’den gerçekten çok korkuyor ama korkmaktan haklılar. Kendilerinin görmediği ilgiyi Berkin gördü. Kendilerinin toplayamadığı insanı Berkin topladı. Unutturmayacağımızı herhalde göstermişizdir. Adalet dilenmeye gelmedik. Bütün yıldırmalara rağmen hala davamızın eşiğinde olduğunu söylüyoruz. Berkin’i kimse unutturamaz. Berkin bu halkın vicdanıdır. Sembol isimdir. Hepimiz için çok önemlidir. Bu hükümetin, bu iktidarın kendi ayağına sıktığı en büyük kurşundur Berkin. Yarına kaldı yanlarına kalamayacak.”

Berkin Elvan dosyasını takip eden Avukat Efkan Bolaç, Berin’in vurulduğu ana ait iyileştirilmiş görüntüleri izleterek analiz yaptı. (Kaynak: Evrensel)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir