‘Yaralı DAİŞ’liler Türkiye’ye pikaplarla getiriliyor’

Antep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, çok sayıda yaralı DAİŞ’linin sınıra ambulansla değil pikaplarla getirilerek, tedavi altına alındığını söyledi. Yaralıları tedavi eden bir doktor da, bazı DAİŞ’çilerin üzerinde intihar yeleklerinin bulunduğunu belirtti.

Russia Today (RT) televizyonu, yaralı DAİŞ çetelerinin Türkiye’deki hastanelerde tedavi edildiğine dair yeni bilgilere ulaştı. Antep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, RT’ye yaptığı açıklamada, hem DAİŞ hem de Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çetelerinin Suriye’den Türkiye’ye geçiş yaparak, burada tedavi edildiklerini ve sonrasında Suriye’ye geri gönderildiklerini söyledi.

Ağca, “Çok sayıda yaralı IŞİD militanı veya ÖSO savaşçısı, sınıra ambulanslarla değil pikaplarla getirildi. Yaralılar bize getirildiklerinde, birçoğunun bilinci yerinde değildi ve kanaması vardı” diye konuştu.

‘Bazı militanların üzerinde intihar yelekleri vardı’

Kilis’te görev yapan bir doktor ise, Türkiye-Suriye sınırı üzerinden DAİŞ çeteleri dahil çok sayıda savaşçıyı tedavi ettiklerini belirtti. Adının açıklanmasını istemeyen doktor, Kilis’te çeteleri tedavi eden doktorlardan sadece biri olduğunu kaydetti.

Bazı DAİŞ’çilerin üzerinde intihar yeleklerinin bulunduğunu ve bunları bu militanların üzerinden çıkarması gerektiğinde çok korktuğunu söyleyen doktor, Türkiye’deki hastanelerde tedavi edilen DAİŞ’çilerin sayısının azaldığına da dikkat çekti. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir