Yüksekdağ’ın evini arayan polisler hakkında soruşturma isteği

Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ’ın resmi ikametgahına baskın yapılıp içeride arama yapılmasına tepki gösteren HDP Adana İl Örgütü yöneticileri, bu hukuksuzluğa imza atanlar hakkında soruşturma açılmasını istedi.

ESP’ye dönük dün İstanbul’da yapılan operasyon sırasında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a ait resmi ikametgaha da polislerce baskın yapılıp içeride arama yapılmış olmasına Adana’da partililerce tepki gösterdi. HDP İl Örgütü tarafından İnönü Parkı’nda yapılan açıklamaya HDK, DİSK, KJA temsilcileri de destek verdi.

“Baskı ve hukuksuz politikalara karşı demokratik direnişimizi sürdüreceğiz” pankartının açıldığı açıklamada konuşan HDP İl Eşbaşkanı Gülseren Tural, partilerine yönelik hukuksuz saldırılara her gün bir yenisinin eklendiğini kaydetti.

Son olarak Eş Genel Başkanları’ndan Yüksekdağ’ın resmi ikametgahının polislerce hukuksuz bir şekilde basıldığına işaret eden Tural, “Bu hukuksuzluğu ve fütursuzluğu asla kabullenmiyoruz ve kınıyoruz” dedi.

Ülkede şuan uygulanan hukukun ‘Saray hukuku’ olduğunu söyleyen Tural, bu hukuksuzluğun emrini verenlerin ve uygulayanların derhal soruşturulmasını istedi.

‘Mücadelemizi güçlendirerek sürdüreceğiz’

HDP ve bileşenlerinin demokratik siyaset alanının dışına itilmeye çalışılmasına karşı, “Saray-AKP iktidarının bu politikalarına karşı özgürlük, eşitlik, barış ve demokrasi mücadelesi güçlenerek sürdürülecektir” diyen Tural, gözaltına alınan ESP’lilerin de derhal serbest bırakılmasını istedi.

Açıklama alkışlarla son buldu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir