Saldırganların hamiliğini üstlenen Beyoğlu Belediye Başkanı

AKP’li Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, İstanbul Firuzağa’daki Velvet İndieground Records adlı mekânda düzenlenen Radiohead etkinliğine saldırıya ilişkin olarak kişisel Twitter hesabından olayın Ramazan’la-Oruç’la ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

Çok sayıda kişinin darp edildiği ve bir kişinin başına aldığı darbelerden dolayı yaralandığı saldırının ramazan ayı ve oruçla ilişkilendirilmesine tepki gösteren Demircan, “İçinde şiddet olan bütün eylemler gibi, Firuzağa’da yaşanan olay da tasvip edilemez. Kınıyorum. Tahrik, mekândan yapılan kayıt, olayın oruçla ve yaşam tarzıyla ilişkilendirilmesi ve servisi toplumsal barışa planlı suikasttır” dedi.

Cihangir’de ‘Ramazanda içki içiliyor’ diye sopalarla saldırdılar

Saldırganlar, ramazan ayında mekânda alkol tüketildiği için etkinliği bastıklarını söylemişti. İnternette yayınlanan görüntülerde, saldırganların küfürler ederek, “yakarız sizi”, “Bir daha için burada da göreyim” tehdidinde bulunmasına rağmen, Misbah Demircan‘ın, ‘tahrik’ ve ‘olayın oruçla ve yaşam tarzıyla ilişkilendirilmesi planlı suikasttir‘ demesi, saldırganların nerelerden korunduğunun açık itirafı gibi.
One thought on “Saldırganların hamiliğini üstlenen Beyoğlu Belediye Başkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir