Cihangir’de polis saldırdı: Sloganlar yükseliyor! “Gezi Parkı’na”

Cihangir’de bir plakçıya yapılan faşist saldırıyı protesto eden kitleye polis saldırdı. Polis saldırısına “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla karşılık verildi.

Cihangir’de dün gece Radiohead grubunun internet üzerinden bir çok ülkede canlı yapılan etkinliğine “Ramazan’da içki içemezsiniz” diye yapılan faşist saldırıyı protesto eylemine bu kez polis saldırdı.

Fürüzağa’daki Koreli Seogu Lee’un işlettiği ve saldırı nedeniyle bugün kapatılan dükkan önünde toplanan kitleye polis saldırdı. Kitle “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla karşılık verdi.

“Bu daha başlangıç, Mücadeleye devam”, “Hırsız-Katil AKP” sloganlarıyla süren direniş ara sokaklarda atılan “GEZİ PARKI’NA” sloganıyla direniş sürüyor…

Polis Alaska Sokak başında barikat kurdu. Gaz ve plastik mermilerle kitleye saldırmaya devam ediyor. Polisi yuhalayan kitle, “Bu daha başlangıç Mücadeleye devam”, “İsyan devrim bomonti”, “Kurtuluş yok tek başına” sloganları atıyor.

Çevrede bulunanlar polise “Görevin beni korumak öldürmek değil” sözleriyle tepki gösterdi.

direnis-11

22:35- Firüzağa Meydanı’nda çevik polisler çekilirken, gaz maskeli sivil polisler bekliyor. Direnşçi kitle de “Biber Gazı Oley” Gezi anımsatmalarıyla bekleyişlerini sürdürüyor..

22:17-  ‘da polis saldırısına rağmen basın açıklaması gerçekleştirildi. Direne direne kazanacağız! sloganı haykırılıyor

22:04- Polis Fürüzağa Meydanı’na çıkan ara sokakları plastik mermiyle taramaya başladı. Kullanılan yoğun biber gazı nedeniyle, sokaklarda göz gözü görmüyor.

21:56- Kitle sokaklarda bekleyişini sürdürüyor. “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla sokakları inleten kitleye Fürüzağa Meydanı’nda beklemeye devam ediyor. Polis “Eylemi sona erdirin” uyarısı yapıyor.

21:50- Fürüzağa Meydanı’na takviye çevik kuvvet geldi. Yoğun gaz kullanan polis gözaltı yapmak için ara sokaklara dağıldı.

21:44- Kitle “dağılın” uyarısına “Hırsız katil AKP” sloganıyla karşılık veriyor. Sloganlarla ve alkışlarla dağılmayan kitleye plastik mermi ve biber gazıyla tekrar saldırı düzenlendi.

21:38– Atılan gaz ve plastik mermilerle yaralananlar olurken, gözaltı aracı bölgeye getirildi.

(ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir