Cihangir’de ‘Ramazanda içki içiliyor’ diye sopalarla saldırdılar

Cihangir’de bir kafede yapılan Radiohead etkinliğine gerici faşist bir grup “Ramazan’da içki içemezsiniz” gerekçesiyle saldırdı.

İstanbul Cihangir’de Firuzağa bölgesinde bir kafede yapılan Radiohead etkinliğine gerici faşist bir grup “Ramazan’da içki içiliyor” gerekçesiyle saldırdı.

cihangir-saldiri-1

Saldırganlar ellerindeki sopalarla etkinliğe katılanlara saldırırken, saldırganların “yakarız sizi” gibi konuşmalar yaptığı görüntülere yansıdı. Saldırganlar içeridekilere hakaretler ve cinsiyetçi küfürler savunurken, saldırıda kafasına şişe geldiği için yaralanan bir kişi dışında ciddi şekilde yaralanan olmadığı duyuruldu.

Saldırganlar etkinliğin düzenlendiği mekana zarar verdi, kafe içindeki eşyaları kırdı. Saldırının ardından sokakta da uzun süre gerilim yaşandı.

Etkinliğin düzenlendiği kafe oanVelvet Underground Records, sosyal medyada paylaştığı mesajda, bir kişi dışında ciddi bir yaralanma olmadığını belirtiti, “Umarız bir gün başımıza bir şey gelecek diye düşünmeden böyle etkinlikler yapabiliriz” diye yazdı.

cihangir-saldiri-4

Etkinliğe katılanlar Periscope üzerinden saldırıya ilişkin görüntüler paylaştı. Saldırının duyulması üzerine çok sayıda kişi sosyal medyada saldırıya tepki gösteren mesajlar paylaştı.

 etiketi ile saldırının ardından bölgede daha önce de yaşanan gerici, faşist saldırılara karşı çağrı yapıldı.

Saldırıda yaralananlar, gerici faşistlerden şikayetçi oldu.

Saldırı anına ilişkin görüntüler:
3 thoughts on “Cihangir’de ‘Ramazanda içki içiliyor’ diye sopalarla saldırdılar

  1. Yusuf

    içki içmeyle, o saldıranların hakkınımı yemiş oluyorlar, bu azgınlığın sebebi nedir böyle?

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir