‘Gözaltında Kayıplar’ kitabının tanıtımı yapıldı

AFSAD ve İHD İstanbul Şubesi’nin hazırladığı, Cumartesi Annelerinin verdiği mücadeleyi anlatan “Gözaltında Kayıplar” kitabının tanıtımı yapıldı.

 

AFSAD Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğraf Atölyesi ve İHD İstanbul Şubesi Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon tarafından hazırlanan “Gözaltında kayıplar-Cumartesi Anneleri-Cumartesi İnsanları” kitabının tanıtımı, Cumartesi Anneleri’nin eylemlerinden oluşan sergi eşliğinde İHD İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirildi.

kayiplar kitabı tanıtım-1

Sergiye AFSAT Fotoğraf Atölyesi fotoğrafçıları, Cumartesi Anneleri ve insan hakları savunucularının da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

 

AFSAD Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğraf Atölyesi Eğitmeni ve şair Mehmet Özer, hazırladıkları kitabın tanıtımını yaptı. İki yıllık çalışma sonunda hazırladıkları “Gözaltında Kayıplar” kitabının kayıpların ve kayıp yakınlarının yürüttüğü mücadelenin unutulmaması için büyük bir emekle çıkarıldığını söyledi.

kayiplar kitabı tanıtım-2

Gözaltında kaybedilen Hasan Ocak’ın kardeşi Maside Ocak, yıllardır kayıplara karşı sürdürdükleri mücadelede AFSAD’ın yanlarında olduğunu belirterek, “Teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız” dedi.

Ardından Mehmet Özer, “Gözaltında Kayıplar” kitabını kayıp yakınları ve etkinliğe katılanlar için imzaladı. (ETHA)

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir