Karakola sığınan kadına polis tecavüzü

İzmir’de kendisinin ve ailesinin can güvenliğinden endişe ederek karakola başvurduğunu belirten S.Y., ifadesini alan polis memurunun kendisine tecavüz ettiğini belirtti. Eşi ve çocuklarından başka hiçbir desteği olmadığını belirten genç kadın, “Belindeki silaha güvenerek bana zorla sahip oldu. Ben mahvoldum, canıma kıyma aşamasındayım. Çok kötü durumdayım. İlaçlarla ayakta duruyorum” dedi.

İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan S.Y. (35), 30 Kasım 2015 tarihinde annesi ile yaşadığı problemlerden dolayı kendisi ve ailesinin can güvenliği için Menemen Karakolu’na başvurdu. Karakolda ifadesini alan S.D. isimli polis, başına bir şey geldiğinde kendisini aramasını söyledi. Şikayete göre polis S.D., mağdur olan S.Y.’yi sürekli aramaya başladı ve sık sık kendisini dilekçe ve ifade yazmayı bahane ederek karakola çağırdı. Ardından psikolojik rahatsızlığından dolayı ilaçlar kullanan mağdur S.Y.’nin durumundan faydalanarak kendisini zorla evine götürüp tecavüz etti. Tecavüzün ardından yaşananları eşi ve çocuklarına anlatacağını belirterek tehdit eden polis S.D., mağdur kadınla birkaç kez de tehdit yoluyla birlikte oldu. Yaşadıklarına dayanamayan S.Y. durumu eşine anlattı ve ardından polis memuru S.D. için gerekli hukuki mücadeleyi başlattı.

Polisin sürekli kendisini bahanelerle aradığını belirten S.Y yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ben annemle yaşadıklarımdan dolayı depresyon ilaçları almaktaydım. Psikolojik olarak bozuk ve çöktük ailecek, yalnız ben değil. Benim bu anki zayıflığımdan faydalandı. Bir gün beni aradığında nerede olduğumu sordu, bende hastanede olduğumu söyledim.’ Bekle geliyorum’ dedi. Beni oradan polis ekip arabasıyla alarak Asarlık’taki lojmandaki evine götürdü. Kendisi evli fakat ayrı yaşamakta. Beni oraya götürdü, kullandığım ilaçların da etkisiyle bana zorla sahip oldu. Daha sonra beni bu durumu eşimi anlatmakla tehdit ederek birkaç defa daha bu şekilde birliktelik yaşandı” dedi.

“Belindeki silaha güvenerek bir şeyleri yaptı”

Polis memuru S.D yüzünden işinden bile ayrılmak zorunda kaldığını belirten genç kadın, şahsın sürekli kendisini aşağılayarak hakaretler yağdırdığını söyledi. Polisin silahına güvenerek kendisine tecavüz ettiğini belirten S.Y., “Silahını sürekli karşımda açıp söker takardı. Ondan sonra yatak odasında gardrobunun üzerine koyardı. Belindeki silaha güvenerek zaten bazı şeyleri yapmaya çalıştı. İstediğini de elde edince tehditle ‘eşine söylerim, seni evinden aldırtırım, yuvanı yıkarım’ dedi. Daha sonrasında beni çocuklarımla tehdit etmeye başladı” diye konuştu.

“Tek destekçim eşim ve çocuklarım”

Ardından yaşadıklarına dayanamayan S.Y., durumu menemen Karakolu’ndaki amire anlattı. Amirin kendisine polis memuru S.D.’nin daha önce de buna benzer olayları yaşadığını söylediğini öne sürdü. Yaşananları eşine de anlattığını ve eşinin kendisine destek olduğunu dile getiren S.Y., “O benim temiz olduğumu biliyor. Ben 17 yıllık evliyim ve başıma hiçbir şey getirmedim. Kendisi de zaten ‘arkandayım yanındayım’ diyor. Bir destekçim eşim ve çocuklarım şu anda. Ama şu anda beni çocuklarımla tehdit ediyor” ifadelerini kullandı.

“Öyle olsa ben bu meslekte kalabilir miyim”

Yaşananların üzerine atılan bir iftira olduğunu belirten polis memuru S.D. ise şunları söyledi: “Durum eğer anlattığı gibi olsa ben meslekte kalabilir miyim? Gerekli tahkikat yapılır, emniyetin idari yönden hassas olunduğunu biliyorsunuz. Psikolojisinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bu suçlamalarda delil varsa gitsin çıkartsın. Onun savcılıkta psikolojik bozukluğuyla ilgili kaç dosyası var, görün.” (BirGün)

 
2 thoughts on “Karakola sığınan kadına polis tecavüzü

  1. SEYHUN DEMİRBAŞ

    İzmir’de Cinsel İstismar İddiası konusuyla ilgili hakkında kayde değeri olmayan asılsız iftira niteliğinde ki haberler çıkmış olup çıkan bu haberler kesinlikle asılsızdır ve üzerime atilan bi iftiradir konuyla ilgili her ne kadar hakkımda savcılıkca,ilçe emniyetçe soruşturma açıldığı beyan edelmiş isede haberin yayinlanmiş olduğu tarihde kesinlikle böyle bi durum söz konusu değildir ve de bundan dolayida açığa alındım konusuda asılsızdır ben haberin yayinlandiği tarihde görevimin başında idim ve de haber yayinlandiği tarihte kesinlikle ne savcılıkta ne de emniyette herhangibi bir ifade vermedim ben ifademi 20.06.2016 günü Cumhiriyet baş savcılığında verdim yani bu demek oluyoki şahsın ifade de beyan ettiği hiç bir suçlama gerçek olmayip asılsızdır iddaadır ve üzerime atilan bi iftiradir. bundan dolayida yayınlanmiş olan ve idda kabul edilen haberin yayindan kaldirmasi yada düzeltilmesini(Tekzip) talep ediyorum aksi takdirde hakkınızda suç duyusurunda bulunacaktır.konu ile ilgilide tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.
    Haberin gerçeği yansıtmamakla beraber bilgi kaynaklarini yeterince araştırmadan haber yayina verilmiştir bu konudan dolayida ben her konuda haksız bir fiil yüzünden maduriyete uğramaktayim haber kesinlikle şeref ve haysiyetim ihlal edecek şekilde yayinlanmiştir .Kavuşturmaya gerek kararı elde mevcut olup istenildiği takdirde gönderilir. Lütfen yayınızı düzeltiniz ve tarafıma bilgi verilmesi rica ederim.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir