Çilem Doğan: Kadınlar düşmesin diye mücadele edeceğiz

Kendisine sistematik şiddet uygulayan eski eşine karşı özsavunma hakkını kullandığı için tutuklanan ve kefalet ile tahliye edilen Çilem Doğan, bundan sonra kadın mücadelesinde yer alacağını söyledi. Doğan, “Kirpiğimizin yere düşmemesi için mücadele edeceğiz. Kadınlarımız yere düşmesin diye mücadele edeceğiz” dedi.

Adana’da kendisini fuhuşa zorlayan ve şiddet uygulayan eski eşine karşı özsavunma hakkını kullandığı için 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen Çilem Doğan’ın 50 bin TL kefaletle tahliye edilmesine karar verilmesinin ardından Doğan’ın babası tarafından kefalet parası yatırıldı. Paranın yatırılmasının ardından Tarsus C Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’nde bulunan Doğan tahliye edildi.

Cezaevi çıkışı çok sayıda kadın tarafından alkışlar ile karşılanan Doğan, burada kısa bir açıklama yaptı.

Bu kararı beklediğini ifade eden Doğan, çok mutlu olduğunu kadın mücadelesi veren bütün kadınlara ve avukatlara teşekkür ettiğini söyledi. Bundan sonra kendisinin de kadın mücadelesi yürüteceğini belirten Doğan, “Kirpiğimizin yere düşmemesi için mücadele edeceğiz. Kadınlarımız yere düşmesin diye mücadele edeceğiz” dedi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir